Video ASV un Čehijas hokejisti svin uzvaras pasaules U-20 čempionāta ievadā

ASV U-20 izlases hokejisti
ASV U-20 izlases hokejisti Foto: IIHF.com

ASV un Čehijas hokejisti ar uzvarām sākuši pasaules U-20 čempionātu, kas risinās Kanādas pilsētā Edmontonā.

B apakšgrupā ASV izlase trešdien ar rezultātu 5:1 (2:0, 3:0, 0:1) pieveica Vācijas vienaudžus.

U-20 pasaules čempionātos ASV hokejisti Vācijas izlasi uzveica septīto reizi pēc kārtas kopš 2008. gada.

Jau pirmajā periodā amerikāņi dominēja, izpildot 25 metienus, kamēr vācieši veica tikai četrus. Kopumā spēlē metienu attiecība bija 50:11.

Amerikāņu labā vārtus guva Lūks Hjūzs, Logans Kūlijs, Lendons Sladžerts, Reds Sevidžs un Railijs Durans, bet Vācijas komandā izcēlās Jošua Samanskis.

Čempionāta pirmajā mačā A apakšgrupā Čehijas juniori ar rezultātu 5:4 (0:2, 3:0, 2:2) uzvarēja Slovākijas U-20 hokejistus. Metienu attiecība 52:29 par labu čehiem.

Čehi no 0:2 atspēlējās un ieguva 4:2 vadību, taču turpinājumā slovākiem izdevās panākt neizšķirtu 4:4.

Uzvarētājiem ar 1+1 jeb vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās divi spēlētāji - Mihals Guts un Jans Mišāks.

Savukārt uzvaras vārtus nepilnas divas minūtes pirms mača beigām guva Gabriels Štrucs.

Slovākijas komandā divus vārtus guva Matejs Kasliks, bet vārtsargs Simons Latkoczi atvairīja 47 no 52 pretinieku metieniem.

Jau ziņots, ka turnīra ievadā Latvijas hokejisti ar rezultātu 1:6 piekāpās Somijas vienaudžiem.

Turnīra turpinājumā B grupā Latvijas hokejisti samēros spēkus ar Kanādu (11. augustā), Slovākiju (13. augustā) un Čehiju (15. augustā). Visu spēļu sākums plkst. 1.00 pēc Latvijas laika.

Tikmēr A grupā cīnās Zviedrija, ASV, Šveice, Vācija un Austrija.

No šī turnīra neizkritīs neviena izlase. Ukrainā notiekošās karadarbības dēļ agresorvalstīm Krievijai un Baltkrievijai piemērota diskvalifikācija.