O, 27.09.2022.

Mēneša laikā Rīgas centrā likumsargu velopatruļas konstatējušas vairāk nekā 400 pārkāpumus

TVNET/LETA
Mēneša laikā Rīgas centrā likumsargu velopatruļas konstatējušas vairāk nekā 400 pārkāpumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas Pašvaldības policijas velopatruļas dalībnieki dodas reidā veloceliņā Centrs - Berģi.
Rīgas Pašvaldības policijas velopatruļas dalībnieki dodas reidā veloceliņā Centrs - Berģi. Foto: Lita Krone/LETA

Mēneša laikā Rīgas centrā pašvaldības policijas velopatruļas konstatējušas vairāk nekā 400 pārkāpumus, informēja Rīgas pašvaldības policijā.

Jūlija sākumā pašvaldības policija centrā pastiprināja velosipēdu patruļu skaitu ar mērķi novērst pārkāpumus pret mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem - gājējiem un velosipēdistiem.

Galvenais velosipēdu patruļu mērķis bija kontrolēt automašīnu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu, īpaši pievēršot uzmanību tiem spēkratiem, kas novietoti uz ietvēm un velosipēdu ceļiem. Tāpat kārtības sargi pārbaudīja piegādes transporta stāvvietas, jo brīžos, kad tās aizņem citi autovadītāji, piegādes transportam nav brīvu vietu, un rezultātā arī piegādes transports sāk aizņemt ietves un velosipēdu ceļus.

Laikā no 12.jūlija līdz 9.augustam velosipēdu patruļas ir konstatējušas 435 apstāšanās un stāvēšanas pārkāpumus. No tiem lielākā daļa ir par neatļautu automašīnas novietošanu piegādes transporta stāvvietā, savukārt otrais izplatītākais autovadītāju pārkāpums ir stāvēšana uz ietves vai velosipēdu ceļa.

Papildus velosipēdu patruļas konstatējušas arī vairākus velosipēdistu un elektroskrejriteņu pārkāpumus.

Pašvaldības policija turpinās aktīvi patrulēt ar velosipēdiem Rīgas centrā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu