Pk, 7.10.2022.

Lielbritāniju paralizē kārtējais dzelzceļnieku streiks

LETA/AFP
Lielbritāniju paralizē kārtējais dzelzceļnieku streiks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA /Scanpix

Lielbritānijas atpūtniekiem un futbola līdzjutējiem sestdien nākas samierināties ar lielām grūtībām, jo visā valstī vilcienu lokomotīvju mašīnisti sākuši kārtējo streiku.

24 stundas ilgajā streikā piedalās arodbiedrības "Aslef" biedri un deviņu dzelzceļa uzņēmumu darbinieki, kas pieprasa algu paaugstināšanu un darba apstākļu uzlabošanu.

Streiks paralizējis lielu daļu no Lielbritānijas dzelzceļa tīkla, un dažos valsts apvidos pārtraukta visu pakalpojumu sniegšana.

Uzņēmumi paziņojuši, ka nevēlas vai nevar paaugstināt algas mūsu biedriem, norādījis "Aslef" ģenerālsekretārs Miks Velans.

"Tie (uzņēmumi) vaino valdību, kamēr valdība apgalvo, ka tas atkarīgs no dzelzceļa operatoriem. Tādejādi esam nonākuši strupceļa situācijā, kurā katra no pusēm vaino otru," piebildis Velans.

Dzelzceļnieki šogad jau rīkojuši vairākus streikus, kas ievērojami apgrūtinājuši satiksmi. Jūnijā notika trīs dienu ilgs streiks, kas bija plašākā šāda veida akcija pēdējo 30 gadu laikā.

Dzelzceļnieki un citu nozaru darbinieki pieprasa lielākas algas, lai mazinātu dzīves dārdzību, ko rada straujā inflācija, kas saskaņā ar prognozēm līdz gada beigām varētu sasniegt 13%.

Nākamie dzelzceļnieku streiki plānoti 18. un 20.augustā, kamēr 19.augustā streiku gatavo Londonas metro un autobusu darbinieki.

Transporta ministrija tikmēr paziņojusi, ka apgalvojumi par sarunu bloķēšanu no ministrijas puses esot pilnīgi nepatiesi.

"Mēs no paša sākuma esam aicinājuši arodbiedrības un nozari panākt vienošanos, kas būtu taisnīga pret dzelzceļa darbiniekiem, pasažieriem un nodokļu maksātājiem," teikts ministrijas paziņojumā.

Par streiku rīkošanu nobalsojuši arī atkritumu savācēji, kā arī pasta, tiesu un telekomunikāciju uzņēmumu darbinieki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu