Sv, 2.10.2022.

Latvijas sūtītās haubices jau tiek izmantotas kaujās, atklāj Ukrainas aizsardzības ministrs

TVNET/LETA
Latvijas sūtītās haubices jau tiek izmantotas kaujās, atklāj Ukrainas aizsardzības ministrs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: Nacionālie bruņotie spēki

Ukrainas Bruņotie spēki no Latvijas saņēmuši sešas haubices, un tās jau tiek izmantotas kaujās, paziņojis Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs.

"Vēl sešas haubices "M109", kas nesen saņemtas Ukrainā no Latvijas, jau rāda rezultātus kaujas laukā," tviterī ierakstījis Reznikovs.

Viņš arī izteicis "sirsnīgu pateicību savam Latvijas kolēģim [Artim] Pabrikam (AP) un Latvijas tautai par nelokāmo atbalstu".

"Kopā mēs uzvarēsim!" uzsvēris Ukrainas aizsardzības ministrs.

Latvija ir viena no valstīm, kas Ukrainai sniegušas apjoma ziņā visnozīmīgāko atbalstu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu. Latvija Ukrainai ir piegādājusi ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger" vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā.

Ukrainas Gaisa spēki saņēmuši četrus Latvijas dāvinātus helikopterus, kas tuvākajā laikā tiks pilntiesīgi iekļauti Ukrainas armijas aviācijas flotē.

Latvija ir viena no Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstīm, kuras apņēmušās palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais