Sv, 2.10.2022.

Okupantu raķešu triecienā Harkivā sagrauta kopmītne; seši nogalinātie

Papildināts
LETA/UNIAN
Okupantu raķešu triecienā Harkivā sagrauta kopmītne; seši nogalinātie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas karaspēka veiktajā raķešu triecienā trešdien, 17. augustā, Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā Harkivā sagrauta kopmītne un nogalināti seši cilvēki un 16 ievainoti, bet ceturtdienas rītā apšaudes turpinās - nogalināts vismaz viens cilvēks, bet vēl 18 ievainoti,  paziņojis Harkivas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

Krievi uz pilsētu ceturtdienas rītā izšāvuši vismaz piecas raķetes, un apšaudē cietusi kāda kopmītņu ēka. Starp cietušajiem ir arī divi bērni.

Savukārt apšaudē trešdien pilnībā trīsstāvu kopmītņu ēka sagrauta. Notikuma vietā strādā glābēji.

Starp kopmītnes iemītniekiem bijuši arī bērni un pensionāri, kā arī nedzirdīgie, kuri nav varējuši dzirdēt gaisa trauksmes sirēnas.

Pēc provizoriskām ziņām, kopmītnei trāpījusi spārnotā raķete "Kalibr", portālam "Suspiļne novini" sacījis Harkivas apgabala Civilās aizsardzības departamenta direktors Ivans Sokils.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzsvēris, ka notikušais liecina par agresora nespēku.

"Nelietīgais un ciniskais trieciens civiliedzīvotājiem (..) demonstrē agresora nespēku," savā "Telegram" kanālā ierakstījis Zelenskis.

"Nepiedosim, atriebsim," viņš piebildis.

Reaģējot uz kopmītnes sagraušanu Harkivā, Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba norādījis, ka vienīgais veids, kā apturēt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ir sniegt pēc iespējas lielāku militāro palīdzību Ukrainai un vērst stingrākas sankcijas pret Krieviju.

"Krievija turpina slepkavot cilvēkus Eiropas vidū. Vienīgā iespēja, kā apturēt Putinu, ir sniegt Ukrainai maksimālu militāro palīdzību un noteikt stingrākas sankcijas Krievijai," tviterī ierakstījis Kuleba.

Jau vēstīts, ka šī gada 24. februārī agresors Krievija atkārtoti iebruka Ukrainā ar mērķi pilnībā okupēt Ukrainas teritoriju un apspiest ukraiņu tiesības būt par neatkarīgu valsti demokrātisko Eiropas valstu saimē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais