Sv, 2.10.2022.

Austrumvācijā izsvilpj Šolcu; protestētāji pieprasa atkāpties

LETA
Austrumvācijā izsvilpj Šolcu; protestētāji pieprasa atkāpties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: dpa/scanpix

Vācijas kanclers Olafs Šolcs trešdien, 17. augustā, ticis izsvilpts uzstāšanās laikā kādā pilsoņu sanāksmē Austrumvācijā.

Gan labējo eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD), gan galēji kreisā partija "Die Linke" ("Kreisie") bija aicinājušas Šolca ierašanos Neirupīnē sagaidīt ar protestiem pret strauji augošo dzīves dārdzību.

Šolca uzstāšanās tika organizēta pilsētas laukumā norobežotā sektorā, kurā tika ielaisti tikai aicināti klausītāji, kas pirms tam tika pārbaudīti. Viņu vidū bija pašvaldības uzņēmumu darbinieki, kā arī Sarkanā Krusta, īrnieku apvienības un vietējā muzeja pārstāvji.

Savukārt ārpus nožogojuma bija sapulcējušies aptuveni 300 cilvēki, kas bija atsaukušies uz AfD un "Die Linke" aicinājumiem.

Daži no protestētājiem turēja plakātus ar aicinājumiem kancleram atkāpties, kamēr pūlis skandēja: "Tautas nodevējs, melis, vācies!"

Vietējais laikraksts "Märkische Oderzeitung" atzīst, ka, neskatoties uz skaļruņiem, Šolcu bijis grūti sadzirdēt , bet aicinātās auditorijas aplausus kanclera teiktajam apslāpējuši protestētāju svilpieni un ūjināšana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais