Pk, 2.12.2022.

LIZDA komentē ieceri pagarināt skolēnu mācību gadu: Tas ir nelaikā

TVNET/LETA
LIZDA komentē ieceri pagarināt skolēnu mācību gadu: Tas ir nelaikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Paula Čurkste/LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere pagarināt skolēnu mācību gadu līdz jūnija beigām ir nelaikā, TVNET uzsvēra LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Vanaga norāda, ka nozarē strādājošajiem šobrīd ir nesabalansēta darba slodze, vienas no zemākajām algām starp dažādu profesiju pārstāvjiem Latvijā, zemākās algas Baltijas valstu vidū, ceturtās zemākās OECD. Tāpat joprojām ir samērā liels skaits vakanču, un nav pietiekami un kvalitatīvu mācību līdzekļu, līdz ar to paziņojumi un ieceres pagarināt mācību gadu ir nelaikā, uzsver LIZDA vadītāja.

"Kad pedagogi strādās ar nesekmīgajiem skolēniem?

Ja pagarina mācību gadu, tad tam ir jābūt kvalitatīvam, saturiski aizpildītam, ar atbilstošiem resursiem," teic Vanaga.

Viņa apgalvo, ka LIZDA piekrīt par šiem jautājumiem diskutēt, taču jābūt profesionāli sagatavotiem argumentiem, situācijas analīzei, proti, jāizzina situācija saistībā ar skolu ventilāciju, "zaļajām klasēm", skolotāju noslodzi eksāmenu laikā, finansējumu mācību ekskursijām.

Vanaga piebilst, ka ļoti daudzi skolotāji iesaistīti eksāmenu organizēšanā un novērošanā, tādēļ nevar vadīt mācību stundas.

TVNET jau ziņoja, ka oktobra un novembra laikā IZM sagatavos un sabiedrības apspriešanai nodos likumprojektu par skolēnu mācību gada pagarināšanu līdz jūnija beigām. Kā skaidroja ministre, pagarinātais mācību gads norisinātos līdz Jāņiem jeb līdz jūnija beigām. Sekojoši tiktu pagarināts pavasara brīvlaiks līdz divām nedēļām, ziemas brīvlaiks būtu trīs nedēļas garš, bet par rudens brīvlaika izmaiņām vēl ir plānots diskutēt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu