Pk, 30.09.2022.

Bruņotie spēki Ukrainā nogādās Latvijas sarūpēto humāno palīdzību

TVNET/LETA
Bruņotie spēki Ukrainā nogādās Latvijas sarūpēto humāno palīdzību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters / Scanpix

Bruņotie spēki Ukrainā drīzumā nogādās Latvijas uzņēmēju un aizsardzības nozares sarūpēto humāno palīdzību, TVNET informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece un vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš piektdien piedalījās Latvijas uzņēmēju un aizsardzības nozares sarūpētās kārtējās humānās palīdzības kravas sagatavošanā.

Humānās palīdzības sūtījums ietver tādas preces kā taktiskais apģērbs, apavi un ekipējums karavīriem, pārtikas produkti - tēja, cukurs, maize, gaļas konservi, pupiņas, makaroni, griķi, milti un citi pārtikas produkti, kurus var uzglabāt ilgstoši.

Daļa Ukrainas bruņoto spēku karavīriem un civiliedzīvotājiem nepieciešamo lietu iegādātas arī par Latvijas iedzīvotāju ziedotajiem līdzekļiem, kuru vākšanu organizēja kustība "Uzņēmēji mieram".

Humānās palīdzības sūtījums Ukrainā tiks nogādāts sadarbībā ar Aizsardzības un Ārlietu ministrijām.

Jau ziņots, ka Latvija ir sniegusi militāro atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā, šādi nodrošinot ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger", helihopterus Mi-17 un Mi-2, kā arī pašgājējhaubices ""M109A5Oe".

Tāpat Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu