Minimums 2 reizes nedēļā. Kāpēc ģimenes ārstam ar tevi ir jārunā par seksu?

Egoiste
Minimums 2 reizes nedēļā. Kāpēc ģimenes ārstam ar tevi ir jārunā par seksu?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: shutterstock.com

Sagaidīt padomu par to, cik biežs sekss ir vēlams tavai veselībai, no ģimenes ārsta var šķist dīvaini, un tomēr jaunākie pētījumi atklāj, ka par seksuālo dzīvi ir vēlams runāt arī parastam terapeitam!

Aktīva seksuālā dzīve varētu būt tikpat svarīgs faktors mūsu veselības uzlabošanai kā diētas ievērošana, mērens alkohola patēriņš un smēķēšanas atmešana.

"Veselības uzlabošana parasti nav jums prātā, kad domājat par seksu, bet patiešām imunitāte, sirds un asinsvadu veselība, arī depresija ir tikai dažas no jomām, kurās pētījumi liecina, ka seksuālajai aktivitātei ir liela nozīme," uzsver seksuālās un reproduktīvās veselības profesore Londonas Higiēnas un tropiskās medicīnas skolā Keja Velingsa. 

Pagājušajā gadā žurnālā Fertility and Sterility publicētā pētījumā varēja secināt, ka seksuālās aktivitātes vismaz trīs reizes mēnesī ir arī saistītas ar vieglāku Covid-19 infekcijas pārslimošanu. 

Teorija ir tāda, ka aktīva mīlēšanās sagatavo ķermeni efektīvākai darbībai ar patogēniem.

2004. gada pētījumā žurnālā Psychological Reports atklājās, ka dzimumakts vienu vai divas reizes nedēļā palielina imūnglobulīna A līmeni, kas ir daļa no imūnsistēmas antivielu atbildes reakcijas, kas aizsargā mūs pret infekcijām.

Cits pētījums liecina, ka orgasmi var iztīrīt aizliktu degunu tikpat efektīvi kā deguna aerosols, pagājušajā gadā ziņoja žurnāls Ear, Nose & Throat.

Bet Londonas Universitātes koledžas pētījumi atklāja, ka sievietēm, kuras iesaistās seksuālās aktivitātēs vismaz reizi mēnesī, menopauze bija vēlāka nekā tām, kuras nebija seksuāli aktīvas. Pētnieki norāda: ja seksuālā aktivitāte nenotiek, organisms samazina ovulāciju skaitu, izraisot menopauzi.

Sekss var būt arī labs garīgajai veselībai. Žurnālā The Journal of Sexual Medicine publicētais pētījums atklāja, ka cilvēkiem, kuri pandēmijas laikā uzturēja seksuālas attiecības, neatkarīgi no tā, vai viņi dzīvoja kopā ar savu partneri vai ne, bija par 34% mazāka iespēja piedzīvot depresiju nekā tiem, kuri to nedarīja.

Foto: shutterstock.com

Faktiski daži eksperti uzskata, ka sekss ir tik svarīgs vispārējās veselības barometrs, ka ārstiem tas būtu plašāk jāapspriež ar saviem pacientiem.

"Kā ārsts jūs labprāt jautājat sievietēm par viņu menstruālo ciklu, taču seksuālās aktivitātes ir kaut kas tāds, par ko mēs reti runājam," saka Džefrijs Hakets, urologs un vīriešu veselības profesors Astonas Universitātē Birmingemā. "Un problēma ir vēl sliktāka ar vīriešiem, kuri nerunā vispār. Piemēram, zinot, vai vīrietim ir regulāra erekcija, es ļoti daudz pastāstu par viņa veselību."

"Runā, ka 20 minūtes seksuālas aktivitātes vīrietim ir līdzvērtīgas 1 jūdzes (1,6 km) nostaigāšanai, un tas ir saprātīgs fiziskās piepūles apjoms, ja to dara pietiekami bieži," saka profesors Hakets.

Nodarbojoties ar seksu, vīrieši sadedzināja vidēji 100 kalorijas, un viņu pulss pieauga līdz pat 170 sitieniem minūtē, kas palīdz stiprināt sirdi, liecina pētījums, kas februārī publicēts žurnālā Archives of Sexual Behavior.

Vīriešiem, kas nodarbojas ar seksu divas līdz trīs reizes nedēļā, ir par 45% mazāks sirdslēkmes risks, salīdzinot ar vīriešiem, kuri nodarbojas ar seksu reizi mēnesī vai retāk, teikts American Journal of Cardiology 2010. gadā.

"Es ieteiktu vīriešiem un sievietēm ieplānot seksuālas aktivitātes vismaz divas reizes nedēļā," aicina Džefrijs Hakets.

2016. gada Hārvarda universitātes pētījums, kas publicēts žurnālā European Urology, atklāja, ka ejakulācija biežāk nekā 20 reizes mēnesī samazināja prostatas vēža risku par 20 procentiem vīriešiem vecumā no 20 līdz 50 — teorija ir tāda, ka tas "izskalo sistēmu". (Profesors Hakets.)

Tikmēr sieviešu uzbudinājums un orgasms ir saistīts ar labāku iegurņa pamatnes spēku un samazina nesaturēšanas gadījumus. Domājams, orgasma kontrakcijas ir labs muskuļu treniņš.

Tomēr nav skaidrs, "vai regulāras seksuālās aktivitātes padara cilvēkus veselīgākus vai arī veseliem cilvēkiem ir lielāka iespēja regulāri nodarboties ar seksu", saka profesore Keja Vellingsa.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu