C, 29.09.2022.

Aptauja: 80% Krievijas iedzīvotāju Putina kara dēļ zaudējuši savus ietaupījumus

TVNET | FINANCENET
Aptauja: 80% Krievijas iedzīvotāju Putina kara dēļ zaudējuši savus ietaupījumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas īstenotajā karā pret Ukrainu ir sācies septītais mēnesis, un 80% Krievijas iedzīvotāju atzinuši, ka šis karš lielākā vai mazākā mērā ir licis zaudēt ietaupījumus, vēsta “Forbes”.

Medija veiktajā aptaujā teikts, ka 19% cilvēku aizvadītā pusgada laikā savus iekrājumus nav zaudējuši. Tikmēr 8% cilvēku ir pilnībā zaudējuši savu finansiālo drošības spilvenu. 21% norāda par “gandrīz visu iekrājumu” zaudēšanu, bet 52% zaudējuši nenozīmīgu daļu iekrājumu.

Tāpat trešā daļa aptaujāto atklājuši, ka viņu izdevumi ikdienas vajadzībām kopš februāra auguši par 20-30%. Vēl 30% cilvēku norādījuši, ka izdevumi palielinājušies par 10%. Vēl 15% aptaujāto lēš, ka izdevumu apjoms palielinājies līdz pat 50%.

Aptaujā piedalījušies 1207 Krievijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Vairāk nekā puse no aptaujātajiem atzinuši, ka viņiem izdodas atlikt naudu iekrājumiem, taču 39% aptaujāto kopš februāra to darīt ir daudz grūtāk.

Katrs piektais aptaujātais pēc februāra ir atteicies no idejas krāt naudu.

24. februārī Krievija sāka noziedzīgu uzbrukumu pret neatkarīgo Ukrainu. Īsi pēc tam Rietumvalstis pret Krieviju noteica sankcijas. Tāpat tika samazināts Krievijas kredītreitings. Tiek norādīts, ka Krievijas ekonomikas kritums gada otrajā ceturksnī valsti atmetis 2018. gada līmenī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu