Sv, 2.10.2022.

Ķīnā apstiprināta pirmā ieelpojamā vakcīna pret Covid-19

TVNET
Ķīnā apstiprināta pirmā ieelpojamā vakcīna pret Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: EPA/Scanpix

Vakcīnu izgatavotājs “CanSino” nācis klajā ar paziņojumu, ka tikai viena mutē izsmidzināmas un ieelpojamas vakcīnas deva var cilvēkam sniegt pietiekami spēcīgu imūno aizsardzību pret Covid-19.

Ķīnas regulatori šo jauno vakcīnu apstiprinājuši kā revakcinācijas devu, padarot to par pirmo alternatīvu injicējamajām vakcīnām kopš pandēmijas sākuma.

Ieelpojamā vakcīna satur tās pašas sastāvdaļas, kuras Ķīnā izmantotā injicējamā vakcīna, tomēr tās ar īpašu ierīci ir pārvērstas izsmidzināmā formā. Līdzīgi kā Covid-19 vakcīnas, kas izmantotas ASV un Eiropā, “CanSino” satur ģenētisko materiālu, lai organisms varētu atpazīt vīrusu.

Tiesa, “Moderna” un “Pfizer” vakcīnas šo ģenētisko materiālu organismā nogādā tiešā veidā, bet “CanSino” vakcīna izmanto nekaitīgu saaukstēšanās vīrusa versiju, lai organismā nogādātu informāciju par koronavīrusu.

Viena “CanSino” deva ir aptuveni 92% efektīva smagas slimības gaitas novēršanā un 58% efektīva, lai novērstu saslimšanu pilnībā, vēsta Pasaules Veselības organizācija.

Šo vakcīnu paredzēts pielietot pēc vienas parastās vakcīnas devas. Klīniskajos izmēģinājumos pierādījies, ka tā ir tikpat efektīva kā divu devu vakcīna.

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu