C, 29.09.2022.

"Rīgas siltums" saņem 25 miljonus eiro lielu aizdevumu

TVNET | FINANCENET
"Rīgas siltums" saņem 25 miljonus eiro lielu aizdevumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
AS "Rīgas siltums" uzraksts.
AS "Rīgas siltums" uzraksts. Foto: Zane Bitere/LETA

AS "Rīgas siltums" saņēmis aizdevumu 25 miljonu eiro apmērā apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai. Uzņēmums plāno šos līdzekļus izmantot naudas plūsmas vadībai, jo, ņemot vērā siltumenerģijas resursu - gan gāzes, gan šķeldas - šobrīd mainīgās izmaksas, papildu finanšu resursi rada drošības rezervi Rīgas siltumenerģijas galvenajam nodrošinātājam. 

Kā norāda aizdevējs "Swedbank", tas būtiski ļaus stabilizēt uzņēmuma finanšu plūsmu laikā, kad energoresursu cenas piedzīvo ļoti straujas pārmaiņas.

"Šādu praksi īstenojam ik gadu. Par piegādāto enerģiju mums tekoši jānorēķinās ar saviem piegādātājiem, savukārt siltumenerģijas lietotājiem par patērēto siltumu ar mums jānorēķinās līdz nākamā mēneša noteiktam datumam.

Situācijā, kad aktīvās apkures sezonas laikā būtiski pieaug siltumenerģijas patēriņš un rēķini, kredītlīnija palīdz stabilizēt finanšu plūsmu,"

pauž uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilvars Pētersons.

"Rīgas siltums" savos siltumavotos saražo aptuveni 30% Rīgai nepieciešamā siltuma, no kuriem 50% tiek saražoti no šķeldas, bet otri 50% no dabasgāzes. Savukārt 70% siltuma iepērk no neatkarīgajiem ražotājiem, kur lielākais piegādātājs ir "Latvenergo".

"Esam gandarīti būt Latvijas galvaspilsētas siltumapgādes uzņēmuma finanšu partneris ilgtermiņā. Šajā laikā esam guvuši pārliecību par uzņēmuma darbinieku degsmi, spēju rast risinājumus un profesionālo pieeju ilgtspējīgas darbības nodrošināšanā arī ekonomiski tik izaicinošā laikā, lai spētu nodrošināt siltumenerģiju Rīgas iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Tieši šobrīd piešķirto aizdevumu uztveram arī kā savā ziņā sociāli atbildīgu finansējumu, ne vien ekonomiskos aprēķinos balstītu, kā tas būtu stabilas un nemainīgas attīstības posmā," norāda "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītāja vietas izpildītājs Jevgenijs Ivanovs.

AS "Rīgas siltums" ir galvenais siltumenerģijas piegādātājs Rīgā, kas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. Uzņēmums dibināts 1995.gadā, un tā lielākie akcionāri ir Rīgas valstspilsētas pašvaldība (49%) un Latvijas Valsts (48,995%) un arī mazākuma akcionāri SIA "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%) un AS "Latvenergo" (0,005%).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu