Sveicam jauno Velsas princi un Velsas princesi!

Egoiste
Sveicam jauno Velsas princi un Velsas princesi!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Velsas princis un princese
Velsas princis un princese Foto: Reuters/ScanPix

Tas ir noticis - Lielbritānijas karalis Čārlzs III ir devis Kornvolas Kembridžas hercogiem jaunus titulus - viņi manto Velsas prinča un princeses godu. Par šo jaunumu viņš paziņoja savā pirmajā oficiālajā runā televīzijā.

Velsas princis, atšķirībā no Kornvolas hercoga titula, nav tituls, ko princis Viljams pēc savas vecmāmiņas, karalienes Elizabetes II automātiski manto. To piešķir suverēns. Pats karalis Čārlzs III saņēma Velsas prinča titulu tikai deviņu gadu vecumā no savas mātes.

Velsas prinča titulu parasti piešķir vīriešu kārtas mantiniekam. Edvardam VIII piederēja tituls lielāko savas dzīves daļu, pirms viņš kāpa tronī un pēc tam dažu mēnešu laikā atteicās no tā.

Princis Viljams un Keita abi ir 40 gadus veci, pazīstami ar Kembridžas hercoga un hercogienes tituliem. Šos titulus viņiem 2011. gada aprīļa kāzu dienā piešķīra karaliene, Viljama vecmāmiņa. 

Velsas princis un princese
Velsas princis un princese Foto: Reuters/ScanPix

Kornvolas hercogu titulu tradicionāli ieņem valdošā Lielbritānijas monarha vecākais dēls, un hercogienes titulu iegūst viņa sieva.

Velsas prinča Viljama un Velsas princeses Ketrīnas bērnu tituli tagad ir: Kornvolas princis Džordžs, Kornvolas princese Šarlote un Kornvolas princis Luiss.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu