Tādējādi patiesie ekonomikas rādītāji varētu būt vēl bēdīgāki. Ķīnas ekonomikas kritums ir svarīgs arī pasaules ekonomikas izaugsmei, jo Ķīnas loma globālajā ekonomikā ir milzīga un jau ilgāku laiku tieši Ķīna ir galvenais globālās ekonomikas dzinējspēks.
Salīdzinot ar 2001. gadu, kad Ķīna pievienojās Pasaules tirdzniecības organizācijai, tās daļa eksporta jomā pieauga par vairāk nekā trim reizēm. Tāpat Ķīna ir arī nozīmīgs tirdzniecības partneris gan valstīm, gan valstu apvienībām, piemēram, Eiropas Savienībai. Tieši tāpēc Ķīnas ekonomikas problēmas būs jūtamas visā pasaulē.
Sji Dzjiņpina krēsls šūpojas
Ekonomiskā situācija un noskaņojums sabiedrībā ir kritiski svarīgs Ķīnas valdībai. Sabiedriskajā dzīvē starp politiskās varas eliti un sabiedrību pastāv nerakstīts likums, kuru ņemot vērā valdība nodrošina pilsoņiem ekonomisko izaugsmi, bet pilsoņi izrāda paklausību un netraucē Komunistiskajai partijai valdīt valstī.
Pašreizējās ekonomiskās grūtības ir likušas Ķīnas iedzīvotājiem bažīties, tāpēc tiek meklētas iespējas, kā slēpt radušos apstākļu nopietnību. Tā, piemēram, oficiālās varasiestādes ir ierobežojušas pieeju tiem informācijas avotiem, kuri atspoguļo nekustamā īpašuma krīzes nopietnību. Līdz ar to cilvēki meklē alternatīvas iespējas, kā arī dalās savā starpā ar iegūto informāciju.
Viena no šādām iespējām, kas plaši izplatīta programmētāju vidū, ir atvērto kodu uzglabāšanas vietne “GitHub”, kur ir iespējams iegūt adekvātu informāciju par jaunākajām tendencēm Ķīnas nekustamā īpašuma nozares krīzes attīstībā.
Valsts augstākajām amatpersonām, kā arī Sji Dzjiņpinam īpaši svarīgs ir šī gada oktobris, kad notiks 20. Komunistiskās partijas kongress. Visai droši var prognozēt, ka Dzjiņpins saglabās partijas (un arī valsts) vadītāja amatu. Viņa otrais termiņš noslēdzas šoruden, bet saistībā ar izmaiņām konstitūcijā, otrais termiņš ir anulēts. Iepriekš Ķīnā augstākais vadītājs tika iecelts vien uz diviem piecu gadu termiņiem.
Ekonomiskās problēmas, ko radījusi Ķīnas drakoniskā nulles kovida politika, būtiski apgrūtinājušas Sji Dzjiņpina situāciju. Tādēļ viņam ir obligāti jāparāda citiem Komunistiskās partijas locekļiem, ka viņš joprojām ir situācijas noteicējs un viss tiek kontrolēts.
Tomēr ne viss ir kontrolējams – ekonomika virzās pretim kritumam, tāpat pieaug arī spriedze sabiedrībā. Tas nozīmē, ka Komunistiskās partijas pozīcijas var nedaudz sašķobīties. Ticams, ka Ķīnas līderi, lai izvairītos no iedzīvotāju neapmierinātības, arvien agresīvāk meklēs kādu ārējo vaininieku, kura loma varētu pienākties Taivānai.