Video ⟩ Šmitam divas rezultatīvas spēles "Žalgiris" sastāvā

Rolands Šmits
Rolands Šmits Foto: Twitter: @bczalgiris

Latvijas izlases basketbolists Rolands Šmits pirmdien pārbaudes turnīrā Spānijā savas jaunās komandas Kauņas "Žalgiris" labā guva 13 punktus, palīdzot Lietuvas vienībai uzvarēt spāņu klubu Malagas "Unicaja", bet otrdien viņš guva 11 punktus zaudējumā Madrides "Real".

"Žalgiris" pārbaudes turnīra pirmajā mačā bija pārāki ar 79:72 (15:22, 20:15, 23:19, 21:16).

Šmits, kurš laukumā bija nepilnas 24 minūtes, 13 gūtajiem punktiem pievienoja arī deviņas atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu, bet rezultatīvākais "Žalgiris" sastāvā ar 17 punktiem bija Kīnans Evanss.

Otrdien turnīra finālā "Žalgiris" ar rezultātu 81:89 (26:20, 17:23, 18:28, 20:18) piekāpās Madrides "Real".

Šmits spēlēja gandrīz 32 minūtes, kas bija lielākais laiks komandā, guva 11 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Ar 17 punktiem Kauņas klubā rezultatīvākais bija Tomass Dimša.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem guva Džanans Musa un Valters Tavarešs.

27 gadus vecais uzbrucējs šovasar pievienojās "Žalgiris" klubam un pirmo reizi karjerā kopš 2012.gada nespēlēs Spānijā, kur pēdējos gados bija "Barcelona" otrā plāna spēlētājs.