S, 25.03.2023.

Valsts kontrole: Atbalsta saņemšanas nosacījumi Covid-19 pārvarēšanai uzņēmējiem būtiski atšķīrušies

TVNET/LETA
Valsts kontrole: Atbalsta saņemšanas nosacījumi Covid-19 pārvarēšanai uzņēmējiem būtiski atšķīrušies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Papildus drošības pasākumi "Covid-19" ierobežošanai tirdzniecības centra "Alfa" veikalā "Rimi".
Papildus drošības pasākumi "Covid-19" ierobežošanai tirdzniecības centra "Alfa" veikalā "Rimi". Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai saņemtu atbalstu Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai, uzņēmumiem dažādās nozarēs bija jāuzrāda atšķirīgi ieņēmumu samazinājuma līmeņi, trešdien, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Valsts kontroles padomes locekle un Ceturtā revīzijas departamenta direktore Inga Vilka.

Nepieciešamais ieņēmumu samazinājums, lai uzņēmums varētu saņemt atbalstu, variēja robežās no 5% līdz 60%, norādīja Vilka. Turklāt dažās atbalsta programmās uzņēmumiem nemaz nebija jāpierāda ieņēmumu samazināšanās.

Finanšu ministrijas pārstāve Ingūna Runča pieļāva, ka katra nozare ir sniegusi priekšlikumu par atbalsta piešķiršanai nepieciešamo ieņēmumu kritumu, pamatojot, cik būtiski tas ietekmē uzņēmumu darbību.

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts (NA) skaidroja, ka lauksaimniecības nozares uzņēmumiem bija nepieciešams uzrādīt tikai 5% ieņēmumu samazinājumu, lai saņemtu atbalstu, jo situācija bija jāvērtē reģiona kontekstā. Lietuvā un Polijā atbalsts lauksaimniekiem tika piemērots no 5% ieņēmumu krituma, un Latvijas uzņēmēji nevarēja būt sliktākā situācijā, apgalvoja ministrijas pārstāvis.

VK apkopoja un salīdzināja informāciju par pandēmijas seku pārvarēšanas atbalsta programmām, kuras var klasificēt kā tiešu atbalstu uzņēmējdarbībai un nodarbinātajiiem. Tas darīts, lai palīdzētu lēmumu pieņēmējiem izvērtēt līdzšinējo atbalstu Covid-19 krīzes seku mazināšanai un sniegtu iespēju mācīties no pieredzes, atzīmēja Vilka. Situācijas izpētē ir apkopoti fakti, neizdarot secinājumus un nesniedzot ieteikumus.

Valsts kopumā piešķīra atbalstu pandēmijas seku pārvarēšanai 36 928 uzņēmumiem viena miljarda eiro apmērā, un papildus tika piemērotas nomas maksas atlaides deviņu miljonu eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu