P, 28.11.2022.

Šolcs nosoda Krievijas imperiālismu

TVNET/LETA/DPA
Šolcs nosoda Krievijas imperiālismu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien runā ANO Ģenerālajā asamblejā apsūdzēja Krieviju neslēptā imperiālismā un apsolīja turpmāku militāru atbalstu Ukrainai.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins "atteiksies no sava kara un imperiālistiskajām ambīcijām tikai tad, ja sapratīs, ka nevar uzvarēt", sacīja Šolcs, piebilstot, ka "viņš iznīcina ne tikai Ukrainu, bet arī pats savu valsti".

Šolcs sacīja, ka netiks pieņemts nekāds "diktēts miers" un ka Ukraina jāturpina apbruņot, lai atvairītu Krievijas iebrukumu.

"Mēs atbalstām Ukrainu ar visiem spēkiem - finansiāli, ekonomiski, ar labdarību un arī ieročiem," viņš uzsvēra.

Neilgi pirms kanclers devās no Vācijas uz Ņujorku, Berlīne apsolīja turpmākas ieroču piegādes Ukrainai no Bundesvēra krājumiem.

Kanclers sacīja, ka Krievijas rīcība Ukrainā ir ne tikai katastrofa Eiropai, bet arī globālajai kārtībai un mieram pasaulē.

"Tāpēc bija tik svarīgi, ka 141 valsts šeit, šajā zālē, nepārprotami nosodīja Krievijas iebrukumu," teica Šolcs, atsaucoties uz martā notikušo ANO Ģenerālās asamblejas balsojumu pēc Krievijas uzbrukuma kaimiņvalstij.

Kanclers arī paziņoja, ka Vācija nolēmusi pretendēt uz ANO Drošības padomes nepastāvīgās dalībvalsts vietu ar pilnvaru termiņu 2027.-2028.gadā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu