Krievijā pie robežas ar Kazahstānu, Gruziju un Mongoliju veidojas pamatīgas auto rindas

Satiksmes pieaugumu konstatējusi arī Somija
TVNET/LETA
Krievijā pie robežas ar Kazahstānu, Gruziju un Mongoliju veidojas pamatīgas auto rindas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijā pēc diktatora Vladimira Putina paziņojuma par "daļēju" mobilizāciju izveidojušās pamatīgas automašīnu rindas uz robežas ar Mongoliju, Kazahstānu un Gruziju, ceturtdien vēsta neatkarīgais Krievijas medijs "Tayga.Info".

"Gigantiska automašīnu rinda pirms iebraukšanas Kazahstānā no [Krievijas] Čeļabinskas apgabala robežpunktā "Bugristoje". Video publicēts [kazahu] "Telegram" kanālā "ZTB| QAZAQSTAN"," vēsta "Tayga.Info".

"Visi kaut kur brauc," konstatē neatkarīgais Krievijas medijs.

"Atgādinām, ka krievi bēg no mobilizācijas," video komentē to sākotnēji ziņapmaiņas platformā "Telegram" publicējušais kanāls "ZTB| QAZAQSTAN".

Līdzīgi skati novēroti uz Krievijā ietilpstošās Burjatijas republikas robežas ar Mongoliju.

"Gigantiska automobiļu rinda Burjatijā izveidojusies pirms iebraukšanas Mongolijā caur Kjahtas kontrolpunktu," vēsta medijs "Tayga.Info", publicējot arī video ar iespaidīgo auto rindu, kas vēlas pamest Krieviju.

Burjatijā pavēstes par iesaukšanu armijā iedzīvotājiem sāka izsniegt jau trešdienas vakarā, apstiprināja republikas vadītājs Aleksejs Cidenovs.

Milzu rindas bija vērojamas arī pie robežas ar Gruziju, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC. Vienā no robežpunktiem automašīnu rinda bija pat piecus kilometrus gara.

Somijas Robežsardze konstatējusi satiksmes pieaugumu no Krievijas, bet situācija saglabājas normāla

Trešdienas vakarā pieaugusi satiksme no Krievijas uz Somiju robežpunktos Somijas dienvidaustrumos, paziņojusi Somijas Robežsardze.

Taču šodien situācija uz robežas ir pilnīgi normāla, norādīja robežsardzes amatpersona.

Satiksmes pieaugums tika konstatēts dienā, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja daļējo mobilizāciju, lai sagādātu papildspēkus karam Ukrainā.

Somijas robežsargi robežas šķērsošanas punktos Vālimā, Nuijamā un Imatrā gatavojas, ka turpmākajās dienās satiksme var pieaugt.

Somijas Robežsardzes amatpersona ceturtdienas rītā tviterī pavēstīja, ka trešdien Somijā, šķērsojot Somijas austrumu robežu, iebraukuši 4824 Krievijas pilsoņi, piebilstot, ka tas ir mazāks skaits nekā parastā nedēļas nogalē.

Trešdienā pirms nedēļas Somijas Robežsardze reģistrēja 3133 Krievijas pilsoņu iebraukšanu.

Somijas Robežsardze apstiprināja, ka vairākiem Krievijas pilsoņiem liegta iebraukšana Somijā, bet neatklāja, kādu iemeslu dēļ.

Pēc Putina paziņojuma par daļējo mobilizāciju sociālajos medijos izplatījās ziņas par garām automašīnu rindām uz Somijas robežas, bet Somijas Robežsardze norādīja, ka izplatīti no konteksta izrauti video, kas satur nepatiesu informāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu