Sv, 27.11.2022.

Krievijas-Gruzijas robeža: auto rinda stiepjas 16 kilometru garumā

Papildināts
TVNET/LETA
Krievijas-Gruzijas robeža: auto rinda stiepjas 16 kilometru garumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Foto: AFP/SCANPIX

Viena no automašīnu rindām Krievijā pie Gruzijas robežas stiepjas 16 kilometru garumā, liecina ASV uzņēmuma "Maxar Technologies" satelītu attēli.

Desmitiem tūkstoši Krievijas pilsoņu bēg no savas valsts pēc tam, kad Krievijas diktators Vladimirs Putins 21.septembrī izsludināja daļēju mobilizāciju. Uz Krievijas sauszemes robežām ar ārvalstīm ir izveidojušās garas automobiļu rindas.

Par vienu no galvenajiem virzieniem, kuros dodas Krievijas pilsoņi, kas negrib karot Ukrainā, ir kļuvusi Kazahstāna. Pie Kazahstānas lielpilsētām Petropavlas, Oralas, Kostanajas un Atirau ir izveidojušās kilometriem garas Krievijas automašīnu rindas. Krievijas pilsoņu masveidīgas ierašanās dēļ pierobežas pilsētās ir sadārdzinājusies mājokļu noma un izbeigušās pieejamās naktsmītnes.

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) ir nosūtījis bruņutransportieri uz Verhņijlarsas robežpunktu pie Gruzijas robežas gadījumam, ja tur sapulcējušies Krievijas pilsoņi mēģinātu izlauzties cauri. Lai gan šis robežpunkts paredzēts tikai automobiļiem, gaišajā dienas laikā to atļauts šķērsot arī kājām.

Uz Krievijas robežas ar Somiju izbraucošo Krievijas pilsoņu skaits nedēļas laikā ir pieaudzis rekordtempā. Sestdien un svētdien Somijā no Krievijas iebrauca gandrīz 17 tūkstoši cilvēku. Somija plāno slēgt robežu Krievijas tūristiem, bet vēl nav zināms, kad tas tiks izdarīts.

Gruzijā dienā ierodas aptuveni 10 000 Krievijas pilsoņu

Gruzijā dienā ierodas aptuveni 10 000 Krievijas pilsoņu, kas bēg no iesaukšanas Krievijas armijā, paziņojušas Gruzijas amatpersonas.

Desmitiem tūkstoši Krievijas pilsoņu bēg no savas valsts pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21.septembrī izsludināja daļēju mobilizāciju. Uz Krievijas sauszemes robežām ar ārvalstīm ir izveidojušās garas automobiļu rindas.

"Pirms četrām līdz piecām dienām Gruzijā ieradās 5000 līdz 6000 krievu dienā. Šis skaits pieaudzis līdz aptuveni 10 000 dienā," žurnālistiem paziņoja Gruzijas iekšlietu ministrs Vahtangs Gomelauri.

Gruzijas statistikas birojs jūnijā paziņoja, ka pirmajos četros Ukraina kara mēnešos uz Gruziju aizbēguši gandrīz 50 000 Krievijas pilsoņu, kas Gruzijā var uzturētie gadu bez vīzas.

Tai pat laika periodā 40 000 Krievijas pilsoņu aizbēguši uz Armēniju, kas arī neprasa Krievijas pilsoņiem vīzas.

Krievijas varasiestādes šodien ziņoja, ka pie Gruzijas robežas rindā gaida aptuveni 5500 automašīnas.

Gruzijas sabiedrībā krievu pieplūdums ir radījis dalītas jūtas, jo daudziem joprojām spilgtā atmiņā ir Gruzijas un Krievijas karš 2008.gadā.

Piecu dienu karš starp beidzās ar Krievijas karaspēka izvietošanu Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionos, kurus Maskava atzina par neatkarīgām valstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu