T, 30.11.2022.

Vācijas enerģētikas uzņēmuma vadītājs zaudē amatu par pseidoreferenduma "novērošanu" Ukrainā

TVNET/LETA/UNIAN
Vācijas enerģētikas uzņēmuma vadītājs zaudē amatu par pseidoreferenduma "novērošanu" Ukrainā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Vācijas enerģētikas kompānijas "Energie Waldeck-Frankenberg GmbH" (EWF) saimnieciskais vadītājs Štefans Šallers ir zaudējis amatu par to, ka pēc Krievijas uzaicinājuma bija ieradies kā "novērotājs" uz vienu no pseidoreferendumiem, kurus Krievija rīko okupētajās Ukrainas teritorijās, pirmdien ziņoja Polijas radio.

Lēmumu par Šallera atcelšanu pieņēma uzņēmuma uzraudzības padome.

Šallers atzinās, ka bija aizbraucis uz Ukrainu pēc "privātas ierosmes". Viņš uzsvēra, ka izmantojis savas tiesības uz atvaļinājumu, lai iegūtu "pilnīgu ainu" par situāciju Zaporižjas apgabalā.

Bija paredzēts, ka Šallers paziņotu Krievijas medijiem par to, ka šis tā sauktais referendums bijis "lieliski organizēts" un tajā "starojis optimisms" no vietējo iedzīvotāju puses.

Hesenes federālās zemes radiostacija "Hessischer Rundfunk" konstatēja, ka Šallers arī fotografējies propagandas fotouzņēmumos, kas pazemo ukraiņu cieņu un kam ir mērķis leģitimēt Kremļa agresīvo politiku.

"EWF vadītājs iegāja fāzē, kurā uzstāja uz argumentiem, kas nodara nelabojamu kaitējumu mūsu tēlam. Viņa uzvedība ir nesavienojama ar kompānijas, kura nodrošina ar enerģiju vairāk nekā 90 000 mājsaimniecību, filozofiju," paziņoja EWF uzraudzības padomes priekšsēdētājs Jirgens van der Horsts.

Krievija no 23. līdz 27.septembrim rīko pseidoreferendumus okupētajās Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijās par to pievienošanu Krievijai.

Ukrainas Ministrija pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos ir aicinājusi tiesībsargājošās iestādes izmeklēt tā saukto ārvalstu novērotāju iebraukšanas un darbības leģitimitāti šajos pseidoreferendumos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu