T, 30.11.2022.

Krievijas turpmākajā rīcībā nevar izslēgt nevienu scenāriju, norāda Rinkēvičs

LETA
Krievijas turpmākajā rīcībā nevar izslēgt nevienu scenāriju, norāda Rinkēvičs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Krievijas turpmākajā rīcībā nevar izslēgt nevienu scenāriju, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" otrdien, 27. septembrī, vērtēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Politiķis akcentēja, ka, jo vairāk dzirdam retoriku par, piemēram, kodolieroču izmantošanu, jo vairāk tas uzkurina emocijas. Rinkēvičs domā, ka šāda retorika primāri domāta ukraiņu un visu mūsu iebiedēšanai ar domu, lai neviens cits "nebāztos" Ukrainā, jo Krievija tūlīt sagrābs tās daļu, pasludinās par savu, neizslēdzot kodolieroču lietošanu.

"Lai gan es teiktu, ka tā patlaban ir daļa no informatīvā kara plašākas kampaņas, nevar pilnībā izslēgt nevienu scenāriju," uzskata politiķis.

Ir notikušas vairākas tikšanās un diskusijas par to, ko darīt visos scenārijos. Trieciens NATO teritorijā nozīmētu tiešu kodolatbildes triecienu arī Krievijai. "Domāju, ka Krievijā pat vistrakākais propagandists to saprot," pieļāva Rinkēvičs. Arī trieciens Ukrainas teritorijā nozīmētu tādu eskalāciju, kur visi scenāriji ir iespējami, un tas tiek komunicēts Maskavai nepārprotamā veidā.

"Lai arī šī ir retorika, mēs diezgan nopietni to uztveram. Negribu teikt, ka tas nozīmē, ka tas varētu notikt, bet mēs gatavojamies visiem scenārijiem," skaidroja ministrs, piebilstot, ka šādas retorikas nebūtu, ja Krievija uzvarētu vai būtu tādā stadijā. Tāpēc saasināta retorika ministra ieskatā tikai apliecina, ka Krievija zaudē.

"Stūrī iedzīta žurka ir bīstama. Un tas ir tas, ar ko jārēķinās. Patlaban strādājam, lai nodrošinātu Latvijas drošību un maksimāli atbalstītu Ukrainu," uzsvēra ministrs.

Rinkēvičs arī pastāstīja, ka aizvadītajā nedēļā ASV Baltijas valstu pārstāvji daudz tikās ar Āfrikas, Āzijas, Dienvidamerikas ārlietu ministriem, cenšoties pārliecināt, ka jāturpina nosodīt Krievija un jāturpina to izolēt. Tomēr jo tālāk no Eiropas, Ukrainas, jo citādāki ir viedokļi.

Balsojumi Ģenerālajā asamblejā, arī dažādās ANO organizācijās joprojām ir Krieviju nosodoši, turklāt ļoti daudzi ar nepatiku uztvēra Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu par mobilizāciju un viltus referendumiem, norādīja politiķis, piebilstot, ka ANO tiek gatavota jauna reakcija, bet diemžēl ANO Drošības padome nedara to, kas tai jādara.

Rinkēvičs uzskata, ka Krievijas rīcība ANO augsta līmeņa nedēļā lemt par pseidoreferendumiem un mobilizāciju bija atklāts spļāviens sejā visai starptautiskajai sistēmai, ko negatīvi uztvēra tie, kas tradicionāli centās būs neitrāli vai pat atbalstoši Krievijai.

Joprojām ļoti svarīgi ir neatzīt pseidoreferendumus, jo, neatzīstot okupāciju, tiek skaidri pateikts, ka problēmas agresoram būs ilgstošas, akcentēja politiķis, atgādinot, cik būtisks bija arī tas, ka vairums valstu neatzina Latvijas okupāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu