S, 26.11.2022.

Ja Krievija anektēs jaunas teritorijas, sarunas kļūs neiespējamas, norāda Zelenskis

TVNET/LETA
Ja Krievija anektēs jaunas teritorijas, sarunas kļūs neiespējamas, norāda Zelenskis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: SIPA/Scanpix

Ja Krievija mēģinās uz okupētajās Ukrainas teritorijās rīkoto pseidoreferendumu pamata tās anektēt, tas nozīmēs jebkādu sarunu izbeigšanu ar Maskavu, otrdien savā uzrunā ANO Drošības padomē paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"[Aneksija -] tas ir mēģinājums nozagt citas valsts teritoriju. Tas ir mēģinājums dzēst starptautisko tiesību normas. Un tas ir ļoti cinisks mēģinājums piespiest vīriešus okupētajā Ukrainas teritorijā uz mobilizāciju Krievijas armijā, lai viņus sūtītu karot pret savu dzimteni!" uzsvēra Zelenskis.

Viņš sacīja, ka ir tikai viens ceļš, kā novērst šādas Krievijas darbības: izslēgt to no visām starptautiskajām organizācijām vai apturēt tās dalību, it īpaši atņemt Krievijai ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalsts ar veto tiesībām statusu; pastiprināt sankcijas pret Maskavu visās jomās; sniegt Ukrainai visu nepieciešamo finansiālo un militāro atbalstu, kā arī juridiski saistošas drošības garantijas.

"Es gribu, lai visi to saprastu. Šo pseidoreferendumu atzīšana par normāliem no Krievijas puses, tā sauktā "Krimas scenārija" realizēšana un kārtējais Ukrainas teritorijas aneksijas mēģinājums nozīmēs to, ka ar šo Krievijas prezidentu nav par ko runāt. Aneksija ir tāds solis, kas nostāda viņu vienu pret visu cilvēci. Tieši šāds skaidrs signāls tagad ir vajadzīgs no katras pasaules valsts," rezumēja Zelenskis.

Krievija no 23. līdz 27.septembrim rīkoja tā sauktos "referendumus" par pievienošanos Krievijai tās okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu teritorijās.

Lielbritānijas izlūkdienests apgalvo, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins, piektdien uzrunājot abas Krievijas parlamenta palātas, varētu paziņot par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu