ASV aicina amerikāņus nekavējoties pamest Krieviju

TVNET/LETA
ASV aicina amerikāņus nekavējoties pamest Krieviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: EPA/Scanpix

ASV vēstniecība Maskavā aicina Savienoto Valstu pilsoņus nekavējoties pamest Krieviju tur izsludinātās mobilizācijas dēļ, mudinot izmantot jau tagad ierobežotās izceļošanas iespējas.

"ASV pilsoņiem nevajadzētu braukt uz Krieviju, bet tiem, kas dzīvo Krievijā vai to šobrīd apmeklē, Krievija ir nekavējoties jāpamet, kamēr vēl ir palikušas ierobežotas iespējas komerciāliem ceļojumiem," teikts vēstniecības paziņojumā.

Vēstniecība pauž bažas, ka Krievija var neatzīt Krievijas un ASV dubultpilsonību, kā arī liegt cilvēkiem ar šādiem dokumentiem saņemt ASV konsulāro palīdzību, liegt viņiem izceļot no Krievijas un iesaukt militārajā dienestā.

"Atgādinām ASV pilsoņiem, ka tiesības uz mierīgām sapulcēm un vārda brīvību Krievijā netiek garantētas. Izvairieties no jebkādiem politiskiem vai sociāliem protestiem un nefotografējiet tiesībsargājošo struktūru darbiniekus šajos pasākumos. Krievijas varasiestādes ir aizturējušas ASV pilsoņus, kas piedalās demonstrācijās," atgādina vēstniecība.

Sākotnēji Krievijas varasiestādes solīja, ka pirms nedēļas izsludinātā mobilizācija skars tikai 300 000 cilvēku ar militāro pieredzi. Praksē izrādījies, ka pavēstes tiek izsūtītas haotiski, bet pierādīt, ka cilvēks nav pakļauts iesaukšanai armijā, ir ļoti sarežģīti.

Ar aicinājumiem saviem pilsoņiem nebraukt uz Krieviju un to pamest jau iepriekš klajā nākušas citas valstis, arī Polija, Bulgārija un Igaunija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu