Putins paziņo par okupēto teritoriju uzņemšanu Krievijas sastāvā, apvaino Rietumus un čīkst par PSRS sabrukumu

Papildināts
TVNET/LETA
Putins paziņo par okupēto teritoriju uzņemšanu Krievijas sastāvā, apvaino Rietumus un čīkst par PSRS sabrukumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37
Foto: AP/Scanpix

Krievijas diktators Vladimirs Putins, piektdienas pēcpusdienā, uzrunājot Federālo sapulci, paziņoja par okupēto Ukrainas Doneckas, Luhansas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļu uzņemšanu Krievijas sastāvā, balstoties uz iepriekš notikušajiem "referendumiem".

Krievija no 23. līdz 27.septembrim rīkoja tā sauktos "referendumus" par pievienošanos Krievijai tās okupētajās Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļās. Protams, ka “referendumos” pārliecinoši tika atbalstīta attiecīgo apgabalu pievienošanās Krievijai.

“Tā esot miljonu cilvēku griba. Tās esot viņu neatņemamas tiesības uz pašnoteikšanos,” par referendumu rezultātiem izteicās Putins.

"Es vēlos, lai mani sadzird Kijivas varas iestādes un to saimnieki. Cilvēki, kas dzīvo DTR, LTR, Hersonā un Zaporižjā, kļūst par mūsu pilsoņiem. Uz visiem laikiem," uzrunā pirms okupēto teritoriju anektēšanas dokumentu parakstīšanas pavēstīja Putins.

Viņš arī apsūdzēja Ukrainu kara sākšanā pirms astoņiem gadiem, kā arī pieprasīja Ukrainas valdību nekavējoties pārtraukt uguni un sēsties pie sarunu galda. Putins kārtējo reizi Ukrainas valdību nodēvēja par nacistu un teroristu režīmu.

"Mēs aicinām Kijivas režīmu nekavējoties pārtraukt uguni, visu karadarbību, karu, ko tas izraisīja vēl 2014.gadā, un atgriezties pie sarunu galda. Mēs esam tam gatavi," sacīja Putins.

Vienlaikus viņš paziņoja, ka "Krievija sarunās neapspriedīs Donbasa, Zaporižjas un Hersonas apgabala republiku izvēli, tā ir galīga".

Foto: AP/Scanpix

Putins savā absurdiem izteikumiem pilnajā runā arī kārtējo reizi pauda nožēlu par Padomju Savienības sabrukumu, nosaucot to par neaptveramu traģēdiju. 

Vienlaikus Putins arī pavēstīja, ka Krievijas necenšas atjaunot PSRS, tas tai vairs nav vajadzīgs, kā arī nosauca par "anglosakšu diversiju" sprādzienus pie gāzesvadiem "Nord Stream" Baltijas jūrā.

Tāpat viņš apsūdzēja Rietumus savas gribas uzspiešanā pasaulei un uzsvēra, ka Krievija šim diktātam nepakļaušoties.

Pēc uzrunas Putins ar Maskavas ieceltajiem Luhanskas, Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu okupēto daļu nominālajiem vietvalžiem Leonīdu Pasečņiku, Denisu Pušiļinu, Vladimiru Saļdo un Jevgēņiju Baļicki parakstīja līgumus par okupēto Ukrainas teritoriju iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Pēc tam viņš, okupēto teritoriju vietvalži un liela daļa zāles kopā skandēja "Krievija, Krievija".

Tagad līgumi jāratificē Krievijas parlamenta abām palātām un to pieņemtais ratifikācijas likums jāparaksta Putinam.

Līdzīga ceremonija Kremlī notika 2014.gadā, kad Krievija anektēja Krimu un Sevastopoli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu