Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests saistībā ar okupēto teritoriju aneksiju

Papildināts
TVNET/LETA
Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests saistībā ar okupēto teritoriju aneksiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Edgars Rinkēvičs
Edgars Rinkēvičs Foto: Oskars Lūsis/TVNET

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, informēja ministrijā.

Krievijas vēstnieku pieņēma divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Nils Jansons.

Krievijas vēstniekam tika izteikts protests par Krievijas prezidenta lēmumu par okupēto Ukrainas teritoriju pievienošanu Krievijas Federācijai, norādot, ka šāds lēmums ir klajš ANO statūtu un citu starptautisko tiesību normu pārkāpums. Tika uzsvērts, ka Latvija kategoriski neatzīst un nekad neatzīs šo Ukrainas teritoriju aneksiju.

Tāpat tika norādīts, ka šim Krievijas solim būs turpmāka negatīva ietekme arī uz Latvijas un Krievijas divpusējām attiecībām.

Latvijas puse pauda nemainīgu un stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai tās starptautiski atzītajās robežās, prasot pārtraukt Krievijas īstenoto pilna mēroga agresiju pret Ukrainu.

Latvijas Televīzijai Vaņins sniedza minimālu komentāru par notikušo: "Mēs šodien par to nerunāsim. Nevajag man ar mikrofonu bakstīt sejā. Nekas īpašs nav noticis. Tas, ko mēs gaidījām. Mēs saņēmām protesta notu no jūsu varas iestādēm."

Jautāts, kā Krievijas vēstnieks vērtē Krievijas rīcību Ukrainā, un lūgts komentēt to, ka starptautiskā sabiedrība Krievijas rīcību nekad neatzīs, Vaņins bija lakonisks: "Redzēsim. Dzīve rādīs."

Vaicāts, kāpēc šāda situācija ir izveidojusies un kā, viņaprāt, tā beigsies, Krievijas vēstnieks atcirta: "Cilvēki Ukrainā ir izteikuši savu viedokli, ka viņi grib dzīvot Krievijā, būt kopā ar Krieviju. Tā arī būs. Paldies."

Jau ziņots, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien svinīgā ceremonijā Kremlī paziņoja, ka Ukrainas Donbasa "republiku" un okupēto Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļu iedzīvotāji uz visiem laikiem kļūst par Krievijas pilsoņiem.

Maskava no 23. līdz 27.septembrim rīkoja tā sauktos "referendumus" par pievienošanos Krievijai tās okupētajās Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļās.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien savā uzrunā ANO Drošības padomē paziņoja, ja Krievija mēģinās uz okupētajās Ukrainas teritorijās rīkoto pseidoreferendumu pamata tās anektēt, tas nozīmēs jebkādu sarunu izbeigšanu ar Maskavu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu