S, 26.11.2022.

Kopš septembra vidus Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju legāli šķērsojuši 3657 Krievijas pilsoņi

TVNET/LETA
Kopš septembra vidus Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju legāli šķērsojuši 3657 Krievijas pilsoņi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Kopš 19.septembra Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju legāli šķērsojuši kopumā 3657 Krievijas valsts piederīgie jeb cilvēki, kuri atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām, aģentūra LETA noskaidroja Valsts robežsardze.

Kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 21%.

Iepriekšējā diennaktī ārējo robežu šķērsojuši 280 Krievijas valsts piederīgie.

Aizvadītajā diennaktī ieceļošana Latvijā liegta 19 Krievijas valsts piederīgajiem, savukārt kopumā kopš 19.septembra - 136 Krievijas pilsoņiem. Ārzemniekiem ieceļošana atteikta, gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Uz "zaļās" robežas ar Krieviju nav konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Valsts robežsardze veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas.

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ no trešdienas uz trīs mēnešiem ir ieviesta ārkārtējā situācija Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem.

19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu