Krievijas Valsts dome vienbalsīgi atbalsta okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju

TVNET/LETA
Krievijas Valsts dome vienbalsīgi atbalsta okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Foto: AP/Scanpix

Krievijas Valsts dome pirmdien ratificējusi lūgumus par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Okupēto teritoriju aneksiju Valsts domes deputāti atbalstījuši vienbalsīgi.

Kā ziņots, Putins piektdien svinīgā ceremonijā Kremlī ar Maskavas ieceltajiem Luhanskas, Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu okupēto daļu nominālajiem vietvalžiem parakstīja līgumus par okupēto Ukrainas teritoriju iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Maskava no 23. līdz 27.septembrim rīkoja tā sauktos "referendumus" par pievienošanos Krievijai tās okupētajās Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļās.

Tagad okupēto teritoriju aneksija jāapstiprina Krievijas parlamenta augšpalātai un arī diktatoram Vladimiram Putinam.

Jautājums par Hersonas un Zaporižjas apgabalu robežām vēl tikšot "apspriests"

Jautājums par robežām Ukrainas Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijām, kuras gatavojas anektēt Krievija, tiks "apspriests" ar šo apgabalu iedzīvotājiem, pirmdien paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Pagājušajā nedēļā Peskovs nespēja atbildēt uz žurnālistu jautājumu, vai Krievija tikai anektēs tās abu apgabalu teritorijas, kuras tā okupējusi, vai arī arī uzskatīs par savām arī tās abu apgabalu teritorijas, kuras kontrolē Ukraina, kā tas ir gadījumā ar Doneckas un Luhanskas apgabaliem, jo tur pašpasludinātās tā dēvētās tautas republikas Maskava ir atzinusi šo apgabalu robežās.

"Daļēja skaidrība ir iestājusies. Es jums pateikšu mazāk juridiskā valodā. "Luganskas tautas republika" un "Doņeckas tautas republika" - 2014.gada robežās. Hersonas un Zaporižjas apgabali - par robežām mēs turpināsim apspriesties ar šo apgabalu iedzīvotājiem," pirmdien žurnālistiem sacīja Peskovs, gan neprecizējot, kā šī "apspriešanās" notiks.

Uz jautājumu, vai Krievija uzskatīs par savām arī tās Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijas, kuras tā nekontrolē, Peskovs atbildēja: "Man nav, ko piebilst."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu