T, 30.11.2022.

"Progresīvie" valsts prezidentam apliecina gatavību būt daļa no topošās koalīcijas

TVNET/LETA
"Progresīvie" valsts prezidentam apliecina gatavību būt daļa no topošās koalīcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Valsts prezidents tiekas ar 14. Saeimā ievēlētās partijas "Progresīvie" pārstāvjiem
Valsts prezidents tiekas ar 14. Saeimā ievēlētās partijas "Progresīvie" pārstāvjiem Foto: Edijs Pālens/LETA

"Progresīvo" pārstāvji šodien sarunā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu pauda gatavību būt daļa no topošās koalīcijas jaunievēlētajā 14.Saeimā, šodien pēc partijas politiķu tikšanās ar Levitu žurnālistiem sacīja "Progresīvo" politiķis Kaspars Briškens.

Latvijas interesēs ir, lai pašreizējos ļoti sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos būtu plašāka koalīcija ar 64 deputātu balsīm, uzskata politiķis. Tik liels atbalsts valdībai Saeimā būtu, ja koalīciju veidotu "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS), Nacionālā apvienība (NA) un "Progresīvie", taču paralēli tiek apsvērtas arī koalīcijas izveides iespējas bez "Progresīvajiem".

Vaicāts, vai būtu gatavi sadarboties ar JV, AS un NA nevis kā pilnvērtīgi koalīcijas dalībnieki, bet slēdzot atsevišķu sadarbības līgumu, Briškens uzsvēra, ka "Progresīvie" fokusējas uz to, lai būtu koalīcijas kodolā.

"Progresīvie" Levitu informējuši par savām pamatprioritātēm - valsts drošību, ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, sociālekonomiskās nevienlīdzības mazināšanu, cilvēktiesībām un investīcijām cilvēkos jeb veselībā, izglītībā, mājokļa politikā, kā arī ekonomiskās attīstības veicināšanu, investējot jaunuzņēmumos un eksportspējīgajos uzņēmumos, skaidroja Briškens.

Krīzes pārvarēšanas jautājumā partijai ir piedāvājumi, lai pārziemotu jeb risinātu energocenu pieaugumu ziemas sezonā.

Jau vēstīts, ka 14.Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, seko Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10 un "Latvija pirmajā vietā", kura ieguvusi deviņus mandātus.

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja 59,4% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu