Krievija izsludina meklēšanā kādreizējo propagandisti Ovsjaņņikovu

TVNET/LETA/AFP
Krievija izsludina meklēšanā kādreizējo propagandisti Ovsjaņņikovu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: STR/AFP/Scanpix

Krievijas Iekšlietu ministrija pirmdien izsludinājusi meklēšanā televīzijas žurnālisti Marinu Ovsjaņņikovu, kas tiešajā ēterā protestēja pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Ovsjaņņikovas vārds pievienots Iekšlietu ministrijas meklēto personu sarakstam, liecina ministrijas mājaslapā publiskotā informācija.

Ovsjaņņikova apsūdzēta par nepatiesas informācijas izplatīšanu par Krievijas bruņotajiem spēkiem. Augustā viņai tika piemērots mājas arests.

Notiesāšanas gadījumā viņai draud līdz desmit gadiem ilgs cietumsods.

Ovsjaņikova iepriekš gadiem ilgi bija redaktore Krievijas propagandas kanālā "Pervij kanal".

Taču 14.marta vakarā tiešraides ziņu programmas "Vremja" ("Laiks") laikā, kad raidījuma vadītāja Jekaterina Andrejeva runāja par valdības plāniem sankciju ietekmes mīkstināšanai, viņai aiz muguras parādījās Ovsjaņņikova ar plakātu, uz kura bija rakstīts "NOWAR (nē karam). Apturiet karu, neticiet propagandai, šeit jums melo. Russians against war (krievi pret karu)".

Vēl pirms akcijas Ovsjaņņikova ierakstīja video, kurā atvainojās par piedalīšanos propagandā un aicināja apturēt karu Ukrainā. Video tika publicēts sociālajos medijos.

Pēc šīs protesta akcijas Ovsjaņņikova tika aizturēta, un tiesa viņai piesprieda 30 000 rubļu (aptuveni 250 eiro) lielu naudas sodu.

Pēc protesta akcijas Ovsjaņņikova kādu laiku pavadīja ārpus Krievijas un trīs mēnešus strādāja Vācijas laikrakstā "Die Welt". Taču jūlijā viņa atgriezās Krievijā, kā iemeslu minot nepieciešamību nokārtot strīdu par bērnu aizbildniecību.

Kopš protesta tiešajā ēterā Ovsjaņņikova tikusi vairakkārt aizturēta un administratīvi sodīta par iestāšanos pret Krievijas karu Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu