Sv, 27.11.2022.

Lukašenko sūdzas par Ukrainas "provokācijām", piemin arī Latviju

TVNET/LETA/Reuters
Lukašenko sūdzas par Ukrainas "provokācijām", piemin arī Latviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Gleb Garanich/Reuters/Scanpix

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko otrdien apsūdzējis Ukrainu par 15 000 karavīru nosūtīšanu uz pierobežu aizsardzības veidošanai un izlūkošanai, nodēvējot to par "provokācijām".

Lukašenko februārī atļāva Krievijai izmantot Baltkrievijas teritoriju kā placdarmu iebrukumam Ukrainā, taču apgalvo, ka Minska neesot iesaistījusies karā.

Kā vēsta Lukašenko režīma kontrolētā aģentūra "BelTA", Baltkrievijas diktators izteicies, ka Ukrainas armijas vienības, kas nosūtītas uz pierobežu, nobloķējušas ceļus, kā arī veido kontrolpunktus un uguns pozīcijas.

Lukašenko norādījis, ka Ukraina esot ne tikai "aizbarikādējusies", bet "uzbūvējusi mūri", un pastāvīgi veic Baltkrievijas teritorijas, karaspēka un objektu optisko, radioelektronisko un radiotehnisko izlūkošanu.

Lukašenko apgalvojis, ka Ukraina ar saviem bezpilota lidaparātiem bieži pārkāpj valsts gaisa telpas robežu. "Tajā pašā laikā viņi uztraucas un uztraucas: "Ak, neļaujiet Baltkrievijai iesaistīties karā", bet uz robežas notiek nemitīgas provokācijas," piebildis diktators.

Viņš apgalvojis, ka Minska iesaistīsies karā tikai tāpēc, lai novērstu tā izplatīšanos uz Baltkrieviju un lai "novērstu uzbrukumu Baltkrievijai īpašas militāras operācijas aizsegā no Polijas, Lietuvas un Latvijas".

"Kā jau teicu, neviens nešaus krieviem mugurā no Baltkrievijas," uzsvēris Lukašenko.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu