Sv, 4.12.2022.

AS ar JV jaunajā valdībā vēlētos pārskatīt reģionālo reformu

TVNET/LETA
AS ar JV jaunajā valdībā vēlētos pārskatīt reģionālo reformu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (no kreisās), Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks un partijas Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar partijas "Jaunā vienotība" pārstāvjiem, kurā pārrunāja jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus 14. Saeimā.
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (no kreisās), Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks un partijas Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar partijas "Jaunā vienotība" pārstāvjiem, kurā pārrunāja jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus 14. Saeimā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) un "Apvienotais saraksts" (AS) saskata iespēju jaunajā valdībā pārskatīt administratīvi teritoriālās reformas rezultātus, izriet no AS pārstāvja Edvarda Smiltēna sacītā žurnālistiem pēc tikšanās ar JV pārstāvjiem.

"Mums izdevās atrast kopīgu valodu par tā saucamo reģionālo reformu - tai ir nepieciešams kļūdu labojums, un JV piekrīt mūsu uzstādījumam, ka par šo jautājumu ir jārunā un ka tajā virzienā būs jāvirzās," pauda Smiltēns.

Tāpat topošie politiķi esot pieteikuši jautājumu par vēlēšanu sistēmas korekcijām, veidojot to līdzīgāku Vācijas un Lietuvas sistēmai, sacīja Smiltēns. Šajā jautājumā JV bijusi skeptiskāka, tomēr AS turpināšot šo sarunu ar izvērstāku prezentāciju.

Runājot par krīzes menedžmentu, AS pārstāvji ir piedāvājuši tiekties uz dinamiku un spēju ātri pieņemt lēmumus valdībā, nevis uz stabilitāti. Arī pats valdības sastāvs esot bijis svarīgs jautājums partijai, "lai mēs iegūtu citu dinamiku, lai tā nebūtu tāda pati valdība kā līdz šim", pauda Smiltēns.

AS pārstāvis Uldis Sesks stāstīja, ka abas partijas ir apspriedušas arī jautājumus par enerģētiku, energoresursu cenām, reģioniem, tautsaimniecību un Latvijas kritisko infrastruktūru pašreizējās ģeopolitiskās situācijas kontekstā.

Jau vēstīts, ka 14.Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, seko Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10 un "Latvija pirmajā vietā", kura ieguvusi deviņus mandātus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu