Sv, 4.12.2022.

Tuvākā mēneša laikā varētu pastiprināties Krievijas kodolretorika, norāda Aizsardzības ministrija

TVNET/LETA
Tuvākā mēneša laikā varētu pastiprināties Krievijas kodolretorika, norāda Aizsardzības ministrija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Radowitz/Shutterstock

Krievijas īstenotā publiskā šantāža par kodolieroču aktivitātēm varētu pieaugt, paziņojumā presei norādījusi Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

Turpinoties Krievijas militārajām neveiksmēm tās nepamatoti sāktajā karā Ukrainā, publiskajā telpā arvien vairāk ir novērojama kodolšantāžas retorika.

Tai skaitā nav izslēgts, ka notiks Krievijas stratēģisko kodolspēku militārās mācības "Grom", kas tradicionāli norisinās oktobrī. Šādi Krievija cenšas risināt savas militārās neveiksmes un ietekmēt situāciju Ukrainas frontēs.

NATO alianse Krievijas kodoldraudus uztver nopietni un rūpīgi seko notikumu attīstībai.

Vienlaikus, kā vairākkārt ir uzsvēris NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un NATO dalībvalstu līderi, šī Krievijas bezatbildīgā retorika nekādi nemazinās rietumvalstu atbalstu Ukrainai cīņā par savu suverenitāti un teritoriālo nedalāmību," uzsvēris aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Latvijas Aizsardzības ministrija paredz, ka Krievijas īstenotā publiskā šantāža par kodolieroču aktivitātēm varētu pieaugt.

Šāda publiskā komunikācija no Krievijas puses jau iepriekš īstenota apzināti, lai sētu paniku gan Ukrainā, gan starptautiskajā sabiedrībā. Saskaņā ar Krievijas militāro doktrīnu, draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir atkārtojusi jau gadiem ilgi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu