T, 30.11.2022.

ISW: Ukrainas armijai ievērojami panākumi Hersonas apgabalā

TVNET/LETA
ISW: Ukrainas armijai ievērojami panākumi Hersonas apgabalā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AP/Scanpix

Ukrainas armija gūst ievērojamus panākumus Hersonas apgabalā, vienlaikus turpinot virzīties uz priekšu Harkivas un Luhanskas apgabalos, konstatējuši ASV Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi.

ISW otrdien ziņo, ka Ukrainas bruņotie spēki atbrīvojuši vairākas apdzīvotās vietas Inhulecas upes austrumu krastā, liekot Krievijas spēkiem atkāpties Hersonas virzienā.

Tāpat Ukrainas bruņotie spēki turpinājuši virzīties uz dienvidiem gar Dņepru un pārrāvuši divas Krievijas sauszemes apgādes līnijas Hersonas apgabala ziemeļos, liekot krieviem atkāpties uz dienvidiem no Hersonas-Dņipropetrovskas apgabalu robežas virzienā uz Berislavas rajonu.

Ukrainas armijas pretuzbrukums traucē Krievijai pārvietot uz priekšējām pozīcijām papildu munīciju, rezerves, mobilizētos un aizsardzības līdzekļus.

Ukrainas spēki turpinājuši virzīties uz priekšu arī Harkivas apgabala austrumos uz rietumiem no Svatoves, virzoties pāri Oskolas upei un arvien vairāk apdraudot Krievijas pozīcijas Luhanskas apgabalā.

Krievu avoti ISW apgalvojuši, ka kaujas turpinās gar Svatoves-Kreminna šoseju.

Krievijas karaspēks otrdien turpināja artilērijas, gaisa un raķešu uzbrukumus uz rietumiem no Huļajpole, Dņipropetrovskas un Mikolajivas apgabalos. Tāpat Krievijas karaspēks turpināja sauszemes uzbrukumus Doneckas apgabalā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu