Kopš ierobežojumu ieviešanas ieceļošana Latvijā liegta 189 Krievijas pilsoņiem

TVNET/LETA
Kopš ierobežojumu ieviešanas ieceļošana Latvijā liegta 189 Krievijas pilsoņiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Aizvadītajā diennaktī ieceļošana Latvijā liegta desmit Krievijas valsts piederīgajiem, savukārt kopumā kopš 19.septembra jau 189 kaimiņvalsts pilsoņiem nav ļauts šķērsot robežu, informē Valsts robežsardze.

Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem. Kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 26%.

Iepriekšējā diennaktī ārējo robežu šķērsojis 201 Krievijas valsts piederīgais, kas ir vidēji piecas reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs - Igaunijā tie ir 1092 Krievijas Federācijas pilsoņi, bet Lietuvā - 852.

Kopumā kopš 19.septembra Krievijas - Latvijas un Baltkrievijas - Latvijas valsts robežu ir šķērsojis 4851 Krievijas valsts piederīgais, tikai tie, kas atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Tikai 15% no tiem ieceļoja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata, vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat Valsts robežsardze veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijas Republikā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas.

Uz "zaļās" robežas ar Krieviju nav konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ no 28.septembra uz trīs mēnešiem ir ieviesta ārkārtējā situācija Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem.

Jau ziņots, ka 19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Tādus pašus ierobežojumus noteica Igaunija, Lietuva un Polija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu