T, 30.11.2022.

Dažu nedēļu laikā Latvijā legāli ieceļojuši vairāk nekā 5000 Krievijas valstspiederīgo

TVNET/LETA
Dažu nedēļu laikā Latvijā legāli ieceļojuši vairāk nekā 5000 Krievijas valstspiederīgo
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Kopumā kopš 19.septembra Latvijā legāli ieceļojis 5051 Krievijas valstspiederīgais, informēja Valsts robežsardze.

19.septembrī spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai. Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 27%, piebilda robežsardzē.

Iepriekšējā diennaktī ārējo robežu šķērsoja 200 Krievijas valsts piederīgais, kas ir vidēji 6 reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs - Igaunijā tie bija 1080 Krievijas pilsoņi, bet Lietuvā - 1215.

Kopumā kopš 19.septembra Krievijas - Latvijas un Baltkrievijas - Latvijas valsts robežu ir šķērsojis 5051 Krievijas valsts piederīgais. Tās ir personas, kuras atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Tikai 15% no tiem ieceļoja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata, vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat robežsardze veicot pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijas Republikā un uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas, klāstīja Valsts robežsardzē.

Aizvadītajā diennaktī ieceļošana Latvijā liegta 21 Krievijas valstspiederīgajam, savukārt kopumā kopš 19.septembra 210 Krievijas pilsoņiem. Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Uz "zaļās" robežas ar Krieviju neesot konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Jau ziņots, ka Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ no 28.septembra uz trīs mēnešiem ir ieviesta ārkārtējā situācija Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem.

19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Tādus pašus ierobežojumus noteica Igaunija, Lietuva un Polija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu