Video ⟩ Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" preses konference un vēstnešu apmācību seminārs

TVNET
Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" preses konference un vēstnešu apmācību seminārs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" preses konference un vēstnešu apmācību seminārs
Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" preses konference un vēstnešu apmācību seminārs Foto: Publicitātes foto

2022. gada 12. oktobrī no plkst. 13:00 līdz 18:00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza, “Art RC Gallery” telpās 1. stāvā, notika kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” preses konference un vēstnešu apmācību seminārs.

Kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” notiek saistībā ar starptautiski iedibināto Krūšu veselības mēnesi oktobrī.

“Joprojām krūts vēzis ir biežākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm visā pasaulē. Pēdējos gados arī Latvijā saistībā ar krūts vēža profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu ir bijusi virkne pozitīvu pārmaiņu. Skrīningā mamogrāfijas izmeklējumā iegūtos attēlus kopš šā gada izvērtē divi speciālisti. Krūts vēža operāciju jeb mastektomiju pārcietušajām sievietēm tagad ir pieejama valsts apmaksāta krūts rekonstrukcija.

Foto: Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" vēstnešu apmācību programma

Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" vēstnešu apmācību programma
Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" vēstnešu apmācību programma Foto: Publicitātes foto

Paātrināti līdz izmeklējumiem un ārstēšanai nonāks tās pacientes, kurām ir vēža recidīvs jeb slimība ir atgriezusies. Onkoloģija saņēmusi lielāku valsts finansējumu, taču vajadzību joprojām ir daudz, īpaši jāpiemin kompensējamo medikamentu nepietiekamā pieejamība, ģenētiskie testi, lai personalizēti izvēlētos ārstēšanu, atbalsta sistēma tiem, kurus skārusi šī diagnoze,” pauž Latvijas Onkologu asociācijas vadītāja, profesore Alinta Hegmane.

Viņa uzsver, ka krūts vēzis nešķiro – tas var skart ikvienu sievieti. Katra paša izvēle ir rūpes par savu un tuvinieku veselību, lai atklātu slimību agrīni. Valsts atbildība ir nodrošināt efektīvu ārstēšanu, kas pagarina dzīvi.

“Mūs priecē, ka Latvijā onkologi cenšas sekot Eiropas Medicīniskās onkoloģijas biedrības jeb ESMO (European Society for Medical Oncology) vadlīnijām. Mēs ceram, ka viņi maksimāli lieto tajās gūtās zināšanas un principus, vienīgi likumsakarīgi onkologiem vajag arī līdzekļus, lai strādātu atbilstoši ESMO vadlīnijām.

Tas atspoguļots šovasar Ministru kabinetā apstiprinātajā jaunajā “Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānā 2022.–2024. gadam”, un tikai tā patiesi varētu uzlaboties onkoloģijas pacientu apkalpošanas kvalitāte,” secina krūts vēža pacientu atbalsta biedrības “Vita” vadītāja Irīna Januma.

Krūšu veselības mēnesis un kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” tiks noslēgta ar Latvijas Onkologu asociācijas konferenci ārstiem un pacientu organizācijām, kas notiks 27.oktobrī. Konferences tematiskais saturs būs sadalīts trīs virzienos – diagnostikā, ārstēšanā un rehabilitācijā.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” rīko Latvijas Onkologu asociācija un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība “Vita”. Kampaņas mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā un personalizētas terapijas nozīmīgumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais