Rīgā notiek starptautiska konference par izaicinājumiem beramkravu sektorā

TVNET/LETA
Rīgā notiek starptautiska konference par izaicinājumiem beramkravu sektorā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ, 11.-12. oktobrī, Rīgas brīvostas pārvaldē norisinās starptautiska konference “Bulk Terminals Riga 2022”. Ikgadējo konferenci organizē Beramkravu termināļu operatoru asociācija (Association of Bulk Terminal Operators (ABTO)), kas Rīgā norisināsies sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi. Kā uzsver konferences organizatori – šī ir pirmā iespēja kopš 2019. gada visiem, kas saistīti ar beramkravu transportēšanu, glabāšanu, pārkraušanu un apstrādi, atkal satikties klātienē un apspriest nozarei svarīgus jautājumus.

Saimons Guteridžs (Simon Gutteridge), ABTO izpilddirektors: “Mēs esam cieši pārliecināti, ka tikai sadarbojoties ar visām iesaistītajām pusēm – ostu pārvaldēm, iekārtu ražotājiem, pakalpojumu sniedzējiem, zinātniekiem, analītiķiem un ekspertiem, beramkravu termināļi var pārliecinoši audzēt darbības efektivitāti, vienlaikus kļūstot drošāki, zaļāki un ilgtspējīgāki.”

Konferences laikā nozares analītiķi, eksperti, ostu un termināļu pārstāvji diskutēs par pašreizējo situāciju beramkravu tirgos. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, kas īpaši ietekmē Latvijas un citu Baltijas valstu ostas, šī gada konferences īpašais fokuss ir karš Ukrainā un tā ietekme uz beramkravu tirgiem visā pasaulē. Diskusijā kopā ar nozares ekspertiem, uzņēmējiem un ostu pārstāvjiem piedalīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mishchenko) un Lietuvas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Mindaugs Stanis (Mindaugas Stanys).

Tāpat kā katru gadu konferences dienaskārtībā iekļauta arī virkne tēmu, kas svarīgas beramkravu termināļu operatoriem visā pasaulē - termināļu drošības uzlabošana, darbības optimizācija, digitalizācija, kā arī apkārtējās vides un ilgtspējas jautājumi. Šī gada īpašā tēma - Covid 19 pandēmijas izaicinājumi un tās atstātā ietekme uz beramkravu tirgu un termināļu darbību.

Šogad konferencē piedalās teju 100 beramkravu nozares pārstāvji no Latvijas, Baltijas valstīm, Eiropas, ASV, Ukrainas, Indijas un pat Čīles. Pasākuma laikā konferences delegāti tiks iepazīstināti arī ar Rīgas ostas darbu, dodoties ekskursijā pa ostu ar kuģīti, kā arī apmeklējot Rīgas brīvostas Kapteiņdienestu un Rīgas Universālo terminālu (RUT).

Raksts tapis sadarbībā ar Rīgas Brīvostu.

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu