KNAB sācis resorisko pārbaudi par "trauksmes cēlēju" paustajām aizdomām aizsardzības nozares iepirkumos

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Foto: Zane Bitere / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par "trauksmes cēlēju" paustajām aizdomām aizsardzības nozares iepirkumos, aģentūra LETA uzzināja birojā.

Iesniegumu saņēma arī Valsts drošības dienests (VDD). Dienestā LETA norādīja, ka VDD ir izskatījis minētā iesnieguma saturu, konstatējot, ka tajā ietvertie jautājumi ir piekritīgi KNAB, kam iesniegums jau ticis nosūtīts.

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par Aizsardzības ministrijas (AM) noslēgto līgumu ar uzņēmumu "Vairog EU", arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzdevis Militārās izlūkošanas un drošības dienestam veikt pārbaudi.

27.septembrī publiskajā telpā izplatīts it kā "trauksmes cēlēju" iesniegums 43 minūtes garā video. Tajā pārmests, ka "Vairog EU" līdz šim nav sertificējis nevienu munīcijas veidu atbilstoši NATO standartiem, turklāt līgums, kura kopējā summa ir 72 miljoni eiro ar iespēju to vēl palielināt un kura ilgums ir uz pieciem gadiem ar iespēju pagarināt vēl uz pieciem, ar šo uzņēmumu noslēgts laikā, kad tas vēl nebija sācis reālu ražošanu, turklāt iegādātās iekārtas jau pēc pirmā gada pārdevis.

"Trauksmes cēlēji" apgalvojuši, ka munīciju pēc līguma bija jāpiegādā jau 2021.gada beigās, bet "Vairog EU" to nespēja izdarīt un panāca, ka piegādes termiņš tiek pagarināts uz gadu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2014.gadā reģistrētais uzņēmums pieder Viktoram Jurim Ozolam un Mārim Ozolam. 2019.gadā uzņēmums apgrozīja 9 030 279 eiro un strādāja ar 3 881 331 eiro peļņu. 2020.gadā uzņēmuma apgrozījums veidoja 145 942 eiro un 345 132 eiro zaudējumi. Pērn apgrozīti 389 385 eiro un strādāts ar 293 012 eiro zaudējumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais