P, 30.01.2023.

Šoigu bijusī mīļākā tiesas ceļā pieprasa atjaunot uzturēšanās atļauju Lietuvā

Papildināts
TVNET/LETA
Šoigu bijusī mīļākā tiesas ceļā pieprasa atjaunot uzturēšanās atļauju Lietuvā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Grigory Sysiyev/AP/Scanpix

Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu bijusī mīļākā un viņa ārlaulības bērnu māte Jeļena Kaminska tiesas ceļā pieprasa atjaunot viņai uzturēšanās atļauju Lietuvā, ko migrācijas Migrācijas departaments viņai atņēma vasarā, vēsta Lietuvas raidsabiedrība LRT.

Kā norāda Valsts drošības departaments, Jeļenas Kaminskas atrašanās Lietuvā var radīt draudus nacionālajai drošībai.

Kā ziņo LRT, Jeļena Kaminska, agrāk Šebunova, šovasar zaudēja uzturēšanās atļauju Lietuvā.

Sieviete šo Migrācijas departamenta lēmumu pārsūdzēja augusta beigās - septembra sākumā, lietas izskatīšanai Viļņas rajona Administratīvajā tiesā datums vēl nav noteikts.

Valsts drošības departaments informējis LRT, ka ir iesniedzis Migrācijas departamentam slēdzienu, ka Kaminskas atrašanās Lietuvas Republikā var radīt draudus valsts nacionālajai drošībai sakarā ar viņas saistību ar Krievijas struktūrām.

49 gadus vecā Kaminska agrāk bija stjuarte Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijā, kuru Šoigu vadīja 21 gadu. 2001.gadā viņiem dzimis zēns vārdā Danila, 2008.gadā piedzima meita Darja. Viņu attiecības ilgušas līdz 2017.gadam.

2017.gadā Šebunova saņēma uzturēšanās atļauju Lietuvā. Ne vēlāk kā 2019.gadā viņa apprecējās ar lietuviešu uzņēmēju Ādolfu Kaminsku un pieņēma viņa uzvārdu. Viņš oficiāli adoptēja Darju, kura ieguvusi Lietuvas pilsonību. Pati Kaminska joprojām ir Krievijas pilsone.

Šī gada augustā viņa kopā ar vīru paziņoja par aizbraukšanu no Lietuvas uz Krieviju. Viņas vīrs šopavasar saņēmis Krievijas pasi, par ko liecina Krievijas oficiālais reģistrs.

Lietuvas Migrācijas departaments pirmdien sācis izmeklēt apstākļus, kāpēc Kaminsks, saņemot Krievijas pilsonību, nav atteicies no Lietuvas pilsonības. Ja noskaidrosies, ka Kaminsks Lietuvas pilsonību saglabājis nelikumīgi, tā tiks atņemta gan viņam, gan viņa adoptētajiem bērniem, ziņu aģentūrai BNS teica departamenta preses sekretārs Roks Pukinsks.

Migrācijas departaments pirmdien Kaminskam nosūtījis pieprasījumu pusgada laikā iesniegt dokumentus, kas pierāda viņa tiesības uz dubultpilsonību.

Lietuvā dubultpilsonība ir iespējama tikai atsevišķos gadījumos, piemēram, ja persona tikusi deportēta vai izbraukusi līdz 1990.gada 11.martam, kad Lietuva paziņoja par neatkarības atjaunošanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu