Sv, 27.11.2022.

Eiropa joprojām nav noteikusi sankcijas pret vienu būtisku Krievijas nozari

TVNET | FINANCENET
Eiropa joprojām nav noteikusi sankcijas pret vienu būtisku Krievijas nozari
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: Reuters / Scanpix

Vairāk nekā septiņus mēnešus pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā joprojām sankcijas nav noteiktas pret Krievijas kodoldegvielas sektoru. Kā vēsta kanāls CNBC, šo sektoru Eiropas Savienība vismaz pagaidām atstājusi neskartu. 

Pašlaik pret Krieviju ir noteiktas astoņas sankciju kārtas, kas mērķtiecīgi vērstas pret energoresursu importa ierobežošanu. Tomēr, neraugoties uz Ukrainas aicinājumiem noteikt liegumu pret visu kodoltirdzniecību ar Krieviju, joprojām Eiropa importē kodoldegvielu no Krievijas. 

Kustības "Greenpeace" pārstāve Eiropas Savienībā Ariadna Rodrigo sacīja, ka pašlaik turpinās Krievijas kodoldegvielas iepirkšana, un tas pašreizējā situācijā ir neprāts. 

"Ja Eiropas valstu valdības tik tiešām vēlas pārtraukt karu, tad ir nepieciešams slēgt pēdējo ceļu, kas saista Eiropas kodolsektoru ar Kremli, kā arī koncentrēties uz enerģijas taupīšanu un atjaunīgo energoresursu ieguvi," sacīja Rodrigo. 

Tiek norādīts ka jaunākajā sankciju paketē Eiropas Komisija joprojām nav skārusi kodoldegvielas sektoru. Pēc Rodrigo vārdiem, Ungārija un Bulgārija visskaļāk iestājās pret sankciju noteikšanu attiecībā pret Krievijas urānu un citu kodolarsenālu. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu