Pk, 2.06.2023.

Latvijas atpalicība no Baltijas kaimiņiem katru gadu palielinās, norāda Levits

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 48
Valsts prezdients Egils Levits.
Valsts prezdients Egils Levits. Foto: Dāvis Doršs/Valsts prezidenta kanceleja

Latvija nedrīkst 2030.gadā būt vēl vairāk atpalikusi no Lietuvas un Igaunijas, trešdien Ekonomistu apvienības sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju rīkotajā konferencē "Latvijas valsts stratēģija un sociāli politiskais konsensus" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidents uzsvēra, ka, veidojot jauno valdību, jāmeklē kopsaucējs, kā tuvākajos astoņos gados jāstrādā. "Pirmkārt, politiskajām partijām jāstrādā pie satura, kā nākamajos četros gados strādāt. Jau pirms valdības apstiprināšanas jāvienojas par valdības deklarāciju," teica Levits.

Prezidents sacīja, ka šī ziema un nākamie turpmākie gadi būs ar ģeopolitiskiem izaicinājumiem, ko rada Krievija Ukrainā. Tiks piedzīvota pasaules ekonomikas palēnināšanās, arī Latvija nākamgad ieslīdēs mērenā recesijā.

"Latvija visu laiku atpaliek no Baltijas kaimiņiem un atpalicība katru gadu palielinās. Vairākos Eiropas Savienības rādītājos Latvija ir stabili trešajā vietā no apakšas, bet gan Lietuva, gan Igaunijas šos rādītājus ir strauji uzlabojušas," sacīja Levits.

Viņš norādīja, ka Latvija pēdējos gados gandrīz neko nav izdarījusi energoneatkarības stiprināšanai. Tāpat maz ir darīts cilvēkresursu attīstībā, maz ieguldīts pētniecībā un zinātnē.

Vienlaikus Levits atzīmēja, ka pēdējos mēnešos daudz darīts energoneatkarības stiprināšanā, lai atteiktos no Krievijas gāzes. Daudz vēl jādara atjaunojamās enerģijas izmantošanā, tāpat Latvijai ir nepieciešams sašķidrinātās gāzes terminālis.

No nākamās valdības tiek gaidīta enerģētikas attīstības koncepcija, norādīja Levits un piebilda, ka nākamajā valdībā noteikti jābūt par enerģētikas jautājumiem atbildīgam Ministru kabineta loceklim.

"Tāpat Latvijai nepieciešams pārskatīt ekonomikas modeli, kā to attīstīsim un finansēsim. Jāiekļaujas Eiropas Zaļajā kursā, kurš jāpielāgo Latvijas specifiskajām prasībām, ņemot vērā, ka tūlīt būs pieejami Atveseļošanas fonda līdzekļi," uzsvēra Levits.

Valsts prezidents piebilda, ka nedrīkst izpalikt nopietnas investīcijas cilvēkos, viņu zināšanās, prasmēs un tehnoloģijās. Uz cilvēku vērstajām investīcijām jābūt prioritātei Latvijas investīciju politikā, uzsvēra Levits.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 48

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu