C, 23.03.2023.

Karjeras nedēļas pasākumos piedalījušies gandrīz 110 tūkstoši skolēnu

TVNET | FINANCENET
Karjeras nedēļas pasākumos piedalījušies gandrīz 110 tūkstoši skolēnu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Šogad Karjeras nedēļas desmitgade atzīmēta ar vairāk nekā 3300 pasākumiem visā Latvijā, kuros kopumā piedalījušies vairāk nekā 110 000 skolēni, pavēstīja pasākuma organizatori.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem rīkotajā pasākumu ciklā ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” skolēni izzināja, kas ir uzņēmējspējas, kādēļ tās ir svarīgas savas karjeras veidošanā un kā tās var attīstīt, savukārt vecāki un pedagogi guva vērtīgus padomus, kā palīdzēt bērniem atklāt savus talantus.

"Karjeras nedēļa ir kļuvusi par nozīmīgu notikumu, ko ik gadu aizvadām rudenī. Lai gan karjeras atbalsta pasākumi skolās norisinās visu gadu, Karjeras nedēļas laikā tiek īpaši izcelta kāda no karjeras izglītības jomas aktuālām tēmām. Šo desmit gadu laikā Karjeras nedēļa ir izaugusi no pāris pasākumiem valstpilsētās līdz tūkstošiem pasākumu teju katrā novadā, pilsētā un skolā. Tā ir tradīcija, kas jāturpina izglītības iestādēs gan skolēnu intereses rosināšanai par savu spēju un prasmju izzināšanu, apsverot savas nākotnes karjeras ievirzi, gan kā atbalsts pedagogiem karjeras izglītības īstenošanā," uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Pasākuma rīkotāji norāda ka šogad Karjeras nedēļas aktivitāšu mērķis bija sekmēt skolēnu, vecāku, pedagogu izpratni par uzņēmējspējām kā zināšanu, prasmju un rakstura īpašību kopumu, kas nepieciešams ikvienam veiksmīgas karjeras veidošanā. Tās ietvaros tika izstrādātas tematiskās mācībstundas un palīgmateriāli, lai palīdzētu skolotājiem atraktīvā veidā izskaidrot skolēniem uzņēmējspēju konceptu un nozīmību. Izstrādātie materiāli ir pieejami VIAA mājaslapā.

Karjeras nedēļā notika divas VIAA organizētās tiešsaistes diskusijas. Diskusijā jauniešiem "Kādas superspējas veidos manu nākotni?" kopā ar moderatoru Dāvi Plotnieku uzņēmēji, augstskolu pasniedzēji, radošās industrijas pārstāvji pārrunāja, kā uz potenciālo darbinieku spējām, prasmēm un kompetencēm lūkosies darba devēji nākotnē, kā arī dalījās savā pieredzē par skolā un ārpus tās piedāvātajām iespējām jauniešu personības attīstīšanā.

Savukārt diskusijā vecākiem "Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?" kopā ar moderatoru Ansi Bogustovu tika pārrunāts, kā pamanīt un atpazīt bērna stiprās puses, kā palīdzēt bērnam izkopt talantus un izvēlēties savu karjeras ceļu, neraugoties uz vecāku vēlmēm un bažām.

Diskusiju ieraksti ar subtitriem būs pieejami VIAA YouTube kontā tuvākās nedēļas laikā.

Karjeras nedēļas laikā skolēni kopā ar skolotājiem arī viesojās uzņēmumos, iepazinās ar to darbiniekiem un izzināja viņu spilgtākās uzņēmējspējas. Aktivitāti papildināja iespēja piedalīties sociālo tīklu konkursos.

Daudzveidīgi pasākumi Karjeras nedēļas ietvaros notika arī Latvijas pilsētu un novadu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs. Tā, piemēram, Rīgas valstpilsētas izglītības iestādēs notika Diskusiju pauze – skolēnu vadītās diskusijas par aktuālām tēmām komunikācijas un saskarsmes prasmju veicināšanai. Daugavpils pašvaldības izglītības iestādēs notika fotokonkurss "Es uzņēmēja lomā", kā arī jauniešu simulācijas spēle

"Business Lab", Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņi tikās ar tādu profesiju pārstāvjiem kā ainavu arhitekts, influenceru mārketinga speciālists, gaisa kuģu apkalpošanas aģents. Savukārt Līvānu novadā notika orientēšanās spēle, kuras laikā skolēnu komandas intervēja dažādu profesiju pārstāvjus un veica uzdevumus, kas saistīti ar šo profesiju pārstāvju ikdienas pienākumiem, bet Ogres novada skolēni veidoja video projektu par savā skolā esošajām profesijām un darba pieredzi tajās.

Uzziņai: 

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko VIAA organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas ar karjeras izglītību saistītas tēmas - darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē. Kopumā desmit gadu laikā Karjeras nedēļā notikuši gandrīz 16 000 pasākumu, kuros piedalījušies vairāk nekā 840 000 skolēnu. Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu