Beļģijā un Tunisijā šis žests varētu tapt uztverts tā, ka tā rādītājs otru cilvēku tur par "nulli" vai "bezjēdzīgu".
Ja ar pirkstiem vēlies parādīt uzvaras zīmi "V" (angļu val. "victory"), tad, esot Lielbritānijā, Maltā vai arī Austrālijā, ar to jābūt uzmanīgam, jo parādot to nepareizi, vari sev sagādāt liekas problēmas. Ja, rādot uzvaras zīmi, plaukstas iekšpuse ir pavērsta uz sevi, rādītājpirksta un vidējā pirksta kombinācija var būt pat aizskarošāka nekā uz augšu iztaisnots vidējais pirksts.
Dūres sišana plaukstā arī var būt visai dažādi interpretējama. Kamēr eiropieši un cilvēki no Ziemeļamerikas tādējādi izsaka savas dusmas, šis žests Tuvajos Austrumos ir uzaicinājums nodarboties ar seksu. Bet Rietumāfrikā sitiens plaukstā nozīmē, ka persona ir vienisprātis ar otru.
Uz augšu iztaisnots īkšķis Rietumeiropā ir vispārpieņemts stopētāju žests. Ja īkšķi papildus kustina šurpu turpu, tas daudzās Vidusjūras valstīs, Tuvajos Austrumos, tāpat arī daļā Āfrikas un Austrālijas var tikt uztverts kā neķītrs apvainojums, bet Turcijā šis žests kalpo kā uzaicinājums homoseksuāla rakstura sakariem.
Tūristiem Spānijā vajadzētu izvairīties rādīt vīriešiem “ragus”. Iztaisnojot mazo un rādītājpirkstu, bet pārējos pieturot ar īkšķi, norādīsi, ka attiecīgajai personai "uzlikti ragi", proti, ka vīrs tiek krāpts.
Arī piekrišana vai noraidījums dažādās pasaules valstīs var tik žestikulēts atšķirīgi. Pretēji Latvijā ierastajam, Indijā, Bulgārijā, Grieķijā un Dienviditālijā "jā" norāda, grozot galvu pa labi un pa kreisi, bet "nē" izsaka, pamājot ar galvu. Nezinot šo atšķirību, var rasties dažādi pārpratumi.
"Novatours" ziemas sezonā piedāvā iepazīt visdažādākās kultūras – Ēģipti, Dubaiju un 11 eksotiskus galamērķus.
Raksts tapis sadarbībā ar "Novatours".