Sv, 27.11.2022.

Masks atlaidis "Twitter" direktoru padomi, kļūstot par vienīgo direktoru

TVNET/LETA/AFP
Masks atlaidis "Twitter" direktoru padomi, kļūstot par vienīgo direktoru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters / Scanpix

ASV miljardieris Īlons Masks ir kļuvis par sociālā tīkla "Twitter" vienīgo direktoru pēc tam, kad viņš pabeidza "Twitter" iegādi par 44 miljardiem ASV dolāru un atlaida direktoru padomi, liecina pirmdien ASV Vērtspapīru un biržu komisijā (SEC) iesniegti dokumenti.

Šajos dokumentos teikts, ka "apvienošanās pabeigšana" notikusi 27.oktobrī, kad "Masks kļuva par vienīgo "Twitter'' direktoru", savukārt visa "Twitter" direktoru padome tika atlaista.

Kad Masks aprīlī izteica sākotnējo iegādes piedāvājumu, viņš paziņoja, ka ir nodomājis pārtraukt "Twitter" akciju kotēšanu biržā, lai pēc tam varētu publiskot mazāk informācijas par uzņēmuma stāvokli.

Kad Masks jūlijā paziņoja par atteikšanos no "Twitter" iegādes darījuma, uzņēmums iesūdzēja viņu tiesā Delavēras štatā, pieprasot darījumu pabeigt.

Oktobra sākumā Masks pauda gatavību tomēr turpināt "Twitter" iegādes darījumu un nosūtīja vēstuli "Twitter" ar piedāvājumu to pabeigt. Par "Twitter" kontroles pārņemšanu tika ziņots 27.oktobrī dažas stundas pirms tiesas noteiktā termiņa, līdz kuram Maskam darījums bija jāpabeidz.

SEC iesniegtajos dokumentos arī teikts, ka jaunā Maska vadītā juridiskā persona, kas izveidota saskaņā ar apvienošanās līgumu, arī piedāvājusi izpirkt visas "Twitter" obligācijas, kurām pienācis dzēšanas termiņš.

Saskaņā ar citu "Twitter" dokumentu, kas iesniegts SEC, par šī sociālā tīkla otru lielāko akcionāru ir kļuvis Saūda Arābijas princis Al Valīds bin Talals.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu