C, 28.09.2023.

Par terorisma slavināšanu piespriež divu gadu nosacītu cietumsodu un sabiedrisko darbu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: Shutterstock

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien kādam vīrietim par terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu un terorisma sekmēšanu piesprieda divus gadus nosacītu cietumsodu, probācijas uzraudzību un sabiedrisko darbu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

LETA noskaidroja, ka lietā apsūdzēts Rihards Daugavietis.

Tiesa nolēma apsūdzētajam piespriest divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību uz vienu gadu un sabiedrisko darbu 150 stundu apmēra.

Prokurors, apsūdzētais un viņa aizstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai rakstveida lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu un tad to pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Neminot personas vārdu, prokuratūrā aģentūru LETA iepriekš informēja, ka persona apsūdzēta par to, ka tā ieguva zināšanas nolūkā īstenot un sekmēt terorismu (apmācīšanās terorismam) un veica terorismu slavinošu un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis nolūkā īstenot un sekmēt terorismu, izmantojot interneta resursus, meklēja informāciju par teroristiskos uzbrukumos pielietojamiem rīkiem un metodēm.

Atrastos materiālus, kuros tiek slavinātas teroristiskas darbības, aicinājumi tādas veikt, kā arī sniegtas detalizētas pamācības teroristisku aktu veikšanai un līdzekļu sagatavošanai, persona lejupielādēja un glabāja datu nesējā USB ar nosaukumiem - "Tiešā darbība: uguns pielaišana naktī", "Dievu tiesa, Krievija paliks krieviska no jauna, kad līs nekrievu asinis" un citus.

Tādējādi apsūdzētais ieguva zināšanas par sprāgstvielu, šaujamieroču, kaitīgu un bīstamu vielu, kā arī citu bīstamu priekšmetu un līdzekļu izgatavošanu un praktisku izmantošanu nolūkā izdarīt ar terorismu saistītus noziegumus.

Apsūdzētais arī izveidoja video ierakstu, kurā pauda aicinājumu uz terorismu, norādot, ka pats grasās veikt terora aktu - masveida apšaudi sinagogā -, un aicināja citus cilvēkus rīkoties līdzīgi. Izmantojot saziņas aplikāciju "Telegram", apsūdzētais video nosūtīja citām personām.

Šodienas tiesas sēdē Daugavieša aizstāvis Uldis Lapiņš, kā arī pats apsūdzētājs lūdza lietu skatīt slēgtā tiesas sēdē, pamatojot, ka sabiedrība ir pietiekami informēta par lietas apstākļiem un plašāka lietas rezonanse varētu radīt grūtības turpmākajās Daugavieša dzīves gaitās.

Tiesa lūgumu noraidīja pamatojoties uz atklātuma principu.

Daugavietis tiesas sēdē savu vainu atzina pilnībā un minēja, ka būdams Latvijas patriots, viņš iedvesmojās ar radikālām idejām pēc Krievijas agresijas Ukrainā 2014, proti anektējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Šīs idejas ir bijušas vērstas uz Latvijas drošību, nevis pret to, jo pēc Daugavieša domām šādas zināšanas noderētu, piemēram, aizstāvot Latviju pret Krievijas agresiju - veicot diversijas pret agresoru.

Viņš uzsver, ka šobrīd ir pilnīgi mainījis savas domas un ir pārdomājis savu rīcību kā arī darīs visu, lai nekad neatgrieztos tiesā uz apsūdzētā sola.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais