«Risks nav liels, taču mēs to uztveram nopietni», NATO ģenerālsekretārs par Putina kodoldraudiem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs Foto: AFP/SCANPIX

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs neuzskata, ka Krievija Ukrainā pielietos kodolieročus, tā viņš sacīja intervijā Turcijas televīzijas kanālam NTV. "Risks, ka Krievija Ukrainā izmantos kodolieročus, ir mazs, bet sekas tam būtu milzīgas, tāpēc mēs to uztveram ļoti nopietni," sacīja Stoltenbergs.

Pēc viņa domām, Krievija uzvedas bezatbildīgi un neapdomīgi. NATO ģenerālsekretārs arī norādīja, ka kodolieroču izmantošana mainītu pašu konflikta būtību. "Kodolkarā nebūs uzvarētāju," piebilda NATO ģenerālsekretārs.

Kopš Ukrainas kara sākuma Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir devis mājienus par iespējamu kodolieroču izmantošanu. Septembrī viņš uzsvēra, ka šie izteikumi "nav blefs". Tomēr oktobra beigās viņš sacīja, ka Krievijai "nav nekādas jēgas - ne politiskas, ne militāras" veikt kodoltriecienu Ukrainai.

Kā ziņo „New York Times”, oktobrī Krievijas militārā vadība rīkoja sanāksmes par taktisko kodolieroču izmantošanu Ukrainā.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs oktobrī paziņoja ASV, Lielbritānijai, Ķīnai un citām valstīm, ka Ukraina, iespējams, gatavo provokāciju, izmantojot "netīro bumbu". Vēlāk Starptautiskā atomenerģētikas aģentūra pārbaudīja vietas, uz kurām Krievija norādīja kā tādām, kurās varētu tikt izstrādāta šāda bumba – aģentūra neatrada pierādījumus, kas varētu apstiprināt Krievijas militārpersonu apgalvojumus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu