Vācija piedāvā uzlabot Polijas pretgaisa aizsardzību

TVNET/LETA/DPA
Vācija piedāvā uzlabot Polijas pretgaisa aizsardzību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte
Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte Foto: dpa/scanpix

Reaģējot uz raķetes nokrišanu Polijas teritorijā laikā, kad Krievija masveidīgi apšaudīja Ukrainu, Vācija piedāvājusi Varšavai uzlabot tās pretgaisa aizsardzību, paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte.

Berlīne "ir piedāvājusi atbalstu Polijai tās gaisa telpas aizsardzībā ar [Vācijas iznīcinātājiem] "Eurofighter" un pretgaisa aizsardzības sistēmām "Patriot", ministre teikusi intervijā laikrakstam "Rheinische Post".

Viņa sacījusi, ka šīs sistēmas jau aizsargā Slovākiju un Vācija vēlas savu klātbūtni pagarināt vismaz līdz 2023.gada beigām, bet iespējams, vēl ilgāk.

Incidents ar raķetes nokrišanu apliecinājis, ka Rietumvalstīm ir jāuzlabo pretgaisa aizsardzība, uzsvērusi Lambrehte, piebilstot, ka tas īpaši svarīgi ir Krievijas un Ukrainas robežu tuvumā esošām valstīm.

Otrdien, kad Krievija atkal pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, Polijas teritorijā sešus kilometrus no Ukrainas robežas arī nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus, un sākotnēji izskanēja ziņas, ka tā ir viena no krievu raidītajām raķetēm.

Tomēr Rietumvalstis un NATO atzinušas, ka tā tomēr bijusi Ukrainas zenītraķete, kas izšauta, reaģējot uz Krievijas armijas uzbrukumiem.

Vienlaikus Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzstāj, ka tā bijusi krievu raķete, lai gan atzīst, ka nav pilnīgi pārliecināts, kas īsti noticis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu