Nīderlande mača beigās salauž pretinieku pretestību un svin uzvaru PK sākumā

Nīderlandes futbolists Kodijs Gakpo
Nīderlandes futbolists Kodijs Gakpo Foto: Reuters/ScanPix

Nīderlandes futbola izlase pirmdien Pasaules kausa finālturnīra pirmajā mačā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Senegālu, abus vārtus gūstot spēles nogalē.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām 1:0 panāca Kodijs Gakpo, bet kompensācijas laika beigās izcēlās arī Deivijs Klāsens.

Abas komandas cīnās A apakšgrupā, kur svētdien Ekvadora ar rezultātu 2:0 uzvarēja meistarsacīkšu saimnieci Kataru.

Senegālieši spēles sākumā izrādīja cienīgu pretestību Nīderlandei, kurai pirmais bīstamais moments bija 19.minūtē, kad pretuzbrukumā izdevās saraut pretinieku aizsardzību, taču Frenkijs de Jongs sitiena vietā izvēlējās izdarīt piespēli, nīderlandiešiem zaudējot bumbu. Sešas minūtes vēlāk otrā laukuma galā Ismaela Sarra negaidītu sitienu bloķēja Virdžils van Deiks.

Otrajā puslaikā pirmais bīstamais moments bija 53.minūtē, kad pēc stūra sitiena pie Senegālas izlases vārtiem van Deiks ar galvu sita bumbu pāri pārliktnim.

Mača 72.minūtē spēcīgu sitienu pa vidu vārtiem izpildīja Idrisa Gejs. Andris Noperts atvairīja sitienu, taču, ja arī bumba būtu nonākusi vārtos, rezultāts paliktu nemainīgs, jo uzbrukuma epizodē senegālieši atradās aizmugurē.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc de Jonga centrējuma Gakpo soda laukumā pārspēja Eduāru Mendī un ar galvu raidīja bumbu tīklā - 1:0 Nīderlandes izlases labā. Pāris minūtes vēlāk Papē Geja bīstamu sitienu atvairīja Noperts.

Kompensācijas laika pēdējā, devītajā minūtē pēc Memfasa Depaja sitiena Klāsens bija pirmais pie Mendī atsistās bumbas un panāca 2:0.

Senegālas izlasē no sastāva pēdējā brīdī traumas dēļ tika svītrota komandas lielākā zvaigzne - Minhenes "Bayern" spēlētājs Sadio Manē.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts un to 2002.gadā kopā uzņēma Dienvidkoreja un Japāna. Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Visas 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Šis būs pēdējais turnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Senegālas izlases sastāvs: Eduārs Mendī, Jusufs Sabalī, Kalidū Kulibalī, Pape Abū Sisē, Abdū Diallo (Izmails Džeikobss, 62.min.), Idrisa Gejs, Nampaliss Mendī, Šeikhū Kujatē (Pape Gejs, 73.min.), Krepins Diata (Nikolā Džeksons, 74.min.), Bulaje Dia (Bamba Djengs, 69.min.), Ismaila Sarrs.

Nīderlandes izlases sastāvs: Andris Noperts, Matijs de Lihts, Virdžils van Deiks, Nātans Akē, Denzels Damfrīss, Stīvens Berghuiss (Tons Kopmeiners, 79.min.), Frenkijs de Jongs, Deilijs Blinds, Kodijs Gakpo (Mārtens de Rūns, 94.min.), Stīvens Bergveins (Deivijs Klāsens, 79.min.), Vinsents Jansens (Memfiss Depajs, 62.min.).