Čempione Francija pēc viegla izbīļa spēles sākumā pārliecinoši uzvar Austrāliju

Kiljans Mbapē
Kiljans Mbapē Foto: EPA/Scanpix

Futbola Pasaules kausa finālturnīra trešās dienas noslēdzošajā mačā pārliecinošu uzvaru pār Austrālijas izlasi izcīnīja pasaules čempioni Francijas futbolisti.

Francijas izlase uzvaru izcīnīja ar rezultātu 4:1 (2:1).

Francijas valstsvienībā ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Olivjē Žirū, kurš izlases labāko vārtu guvēju sarakstā panācis rekordistu Tjerī Anrī - abi guvuši 51 vārtus. Vēl pa reizei austrāliešus pārspēja Adriāns Rabjo un Kilians Mbapē, bet Austrālijas izlases labā vārtus guva Kreigs Gudvins.

Spēles devītajā minūtē pēc tālas un diagonālas piespēles bumbu saņēma Metjū Lekijs, kurš piespēlēja uz vārtu priekšu, no kurienes precīzi sita Gudvins. Lekijs brīvu piespēli varēja izdarīt, jo Lukass Ernandess traumas dēļ nespēja kavēt pretinieku, tāpat pavirši aizsardzībā nospēlēja Benžamēns Pavārs.

Mača 27.minūtē pēc stūra sitiena ar uzbrukuma otro vilni, bumbu soda laukumā piespēlējot Luku Ernandesu nomainījušajam brālim Teo, ar galvu nekļūdīgi sita Rabjo - 1:1. Piecas minūtes vēlāk, austrāliešiem kļūdoties aizsardzībā, Francija izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un bumbu mērķi pēc Rabjo piespēles raidīja Žirū.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā Mbapē no tuvas distances sita bumbu pāri vārtiem un neizmantoja iespēju savai izlasei nostiprināt vadību. Mirkli vēlāk pie otriem vārtiem Džeksons Ērvains trāpīja ar bumbu pa stabu.

Otrā puslaika piektajā minūtē akrobātiskā lēcienā sitienu izpildīja Žirū, taču viņa raidītā bumba lidoja secen vārtiem. Puslaika vidū, 68.minūtē, pēc Usmana Dembelē piespēles Mbapē izlēca starp diviem aizsargiem un raidīja bumbu tīklā - 3:1.

Trīs minūtes vēlāk pēc Mbapē piespēles ar galvu bumbu vārtos raidīja Žirū, panākdams jau 4:1 "Les Bleus" labā. Ar šo sitienu Žirū Francijas izlases labāko vārtu guvēju sarakstā panāca Anrī un ar nākamajiem jeb 52.vārtiem viņš kļūs par valstsvienības vienīgo rekordistu.

Pirms tam šajā grupā Dānija un Tunisija cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Francijas izlases sastāvs: Igo Loriss, Benžamēns Pavārs (Žils Kundē, 89.min.), Lukass Ernandess (Teo Ernandess, 13.min.), Ibrahima Konatē, Dajo Upamekano, Oreljāns Tšuamenī (Jusufs Fofana, 77.min.), Adriāns Rabjo, Usmans Dembelē (Kingslijs Komans, 77.min.), Antuāns Grīzmans, Kilians Mbapē, Olivjē Žirū (Markuss Tirāms, 89.min.).

Austrālijas izlases sastāvs: Metjū Raiens, Nātaniels Atkinsons (Milošs Degeneks, 85.min.), Harijs Soutars, Kijs Roulzs, Azizs Behičs, Railijs Makgrī (Avers Mabils, 73.min.), Ārons Mūijs, Džeksons Ērvains (Kianu Bakuss, 85.min.), Metjū Lekijs, Mičels Djūks (Džeisons Kamingss, 56.min.) Kreigs Godvins (Garangs Kuols, 74.min.).