P, 30.01.2023.

No Krievijas rekordlielā ātrumā aizplūdusi nauda

TVNET | FINANCENET
No Krievijas rekordlielā ātrumā aizplūdusi nauda
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Reuters / Scanpix

2022. gadā Krievijas iedzīvotāji no valsts izveduši rekordlielu naudas summu, vēsta “Postimees”, atsaucoties uz “The Moscow Times”.

Krievijas Centrālās bankas dati liecina, ka Krievijas iedzīvotāji šī gada pirmo deviņu mēnešu laikā uz ārvalstu bankām pārveduši 32 miljardus dolāru vērtu naudas summu. Kopumā Krievijas iedzīvotāju ieguldījumu apjoms ārvalstu bankās palielinājies vairāk nekā divas reizes. Janvārī Krievijas iedzīvotāju ieguldījumu apjoms ārvalstu bankās bija 30,6 miljardi, taču septembra beigās – 63,1 miljards dolāru.

Pēc uzbrukuma Ukrainai Krievijas iedzīvotāji februārī no saviem bankas kontiem izņēma 4,5 miljardus dolāru, kas ir lielākā summa vēsturē. Pēc tam, kad Centrālā banka ieviesa limitus transakcijām uz ārvalstu bankām, martā kapitāla aizplūšana samazinājās līdz 1,7 miljardiem, bet aprīlī – 1,4 miljardiem dolāru.

Tomēr kapitāla aizplūšanas apjoms atsāka palielināties maijā, kad Centrālā banka samazināja ierobežojumus naudas pārvedumiem uz ārzemēm. Maijā atkal no Krievijas aizplūda 1,7 miljardi, bet jūnijā šī summa sasniedza jau 5,2 miljardus dolāru. Jūlijā un augustā šī summa bija nedaudz augstāka – attiecīgi 5,6 un 5,4 miljardi dolāru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu